Eğitim & Kariyer

Turacoon ile Türkçe Öğren !

Written by fevzi

Son dönemlerde online dil platformları özellikle öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Bir tutku haline gelen dil öğrenimi arasında Türkçe özellikle yabancı öğrencilerin eğitimleri açısından büyük önem taşır. Fakat “platformlar aracılığıyla gerçekten dil öğrenilmesi mümkün müdür?” sorusu akılların bir köşesinde yer edinir.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber pek çok imkanlar İnternet üzerinden sunulur. Dil eğitimleri de buna dahildir. Turacoon online dil eğitimi veren platformlar arasında son dönemlerde oldukça dikkat çekicidir. Hem hizmet açısından hem de fiyat açısında oldukça geniş bir kitleye hitap etmesi platformun daha popüler bir hale gelmesinde de etkilidir.

Özellikle dil öğrenmenin asıl yolunun pratikten geçtiğini bilmeyen yoktur. Turacoon bu noktada 7 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde pratik yapma olanağı sağlar. Üstelik ana dili Türkçe olan ve gerekli eğitim belgelerine sahip hocalarla!

If you say; ” I want to learn turkish ” you’re in the right place !

Turacoon Ailesine Katılma Aşamaları

Turacoon ailesine dahil olup Türkçe öğrenmek isteyen kişilerin, az da olsa bir alt yapıya sahip olmaları gerekir. Ayrıca klasik kurs sistemlerinin belirlediği ders süreleri ve günleri dolayısıyla dil öğrenimi almaktan vazgeçen kişiler için oldukça avantajlı bir sistemdir. Günlük hayata ara vermeden kesintisiz bir şekilde dil eğitimi alabiliyor olmak platformun tercih edilme sebeplerinin başında yer alır. Sen de turacoon ailesine dahil ol ve türkçe öğren !

Dersler isteğe bağlı olarak kişiye özel ya da 3, 4 kişilik sınıflar halinde alınabilir. Bireysel olarak alınan derslerde eksik olan konuların tekrarı yapılabilir, karşılıklı sohbet halinde pratik dersler alınabilir. Derslerin saatini ve konusunu belirlemek tamamen kullanıcıların elindedir.

Yine tercihi öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarına bırakılan birbirinden farklı paket alternatifleri ise kişilerin seviyesine göre bir seçim yapmasına olanak sağlar. Dil öğrenme sürecini kurs kapılarında geçirmek istemeyen kişiler için farklı bir alternatif olan Turacoon, dil eğitimi konusundaki kalitesini kısa bir süre içerisinde ispatlamıştır.

Turacoon’u Tercih Etmenin Avantajları Nelerdir?

 • Turacoon’da zaman ve mekan kavramının bulunmaması sayesinde kişiler istedikleri her an Türkçe dersi alabilirler. Bu derslerin süresi ise kullanıcıların sahip oldukları dakikalarla sınırlıdır. Farklı bir sistemde hizmet veren platformdaki öğrenci sayısı da oldukça dikkat çekici.
 • Turacoon dil hizmetini ana dili Türkçe olan hocalarla verir. Aynı zaman diliminde isteğe bağlı olarak farklı hocalardan eğitim alma imkanı bulunur. Bütün hocalar gerekli eğitim belgesine sahip olup son derece profesyonel bir eğitim vermektedirler. Deneme sınavı yardımıyla kişiler seviyesini belirleyip derslere eksiklerini tamamlamakla başlayabilirler.
 • Hoca seçimi tamamen öğrencilere bağlıdır. Bu kolaylık da sistemin sunduğu bir diğer avantajdır. Platformda eğitim veren bütün hocaların profillerini inceleme olanağı mümkündür.
 • Turacoon bilgisayar, tablet ya da telefon gibi İnternet bağlantısı sağlanabilen tüm cihazlarda kusursuz olarak çalışır. Bu sayede ister seyahat halinde isterseniz de öğle aralarında ders eğitimi alma şansınız bulunur.
 • Turacoon aldığınız tüm dersleri sistem üzerine kaydederek dilediğiniz zaman tekrar etme amacıyla dinleyebilmenizi sağlar. Üstelik kayıtları bilgisayarınıza indirme olanağını da sunar. Yani detaylı incelendiğinde sistemin kesinlikle öğretme ve konuşturma amacı güttüğünü görebilirsiniz.

Turacoon Abonelik İşlemleri Nasıl Olur?

 • Platforma abone olmak için gerekli formu doldurarak ödeme yapmak yeterli olur. Ödeme için paket seçeneklerini incelemeniz tavsiye edilir. Paket seçenekleri de yine kişilerin bütçe durumuna göre farklı sınıflara ayrılır.
 • Ödeme yapıldıktan itibaren abonelik aktif hale gelir. Herhangi bir bekleme süresi yoktur. Haftalık dakikalar her pazartesi günü Türkiye saati ile 00.00’da yenilenir. Günlük yenilenme saatinde değişiklik yapılması durumunda aboneliği yenilenme saatinde de değişiklik meydana gelir. Değişiklikleri bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalısınız.
 • Gün içerisinde kullanılmaya başlanan dakikaların aynı gün bitirilmesi gerekir. Dakika kullanım kurallarına göre haftalık ders durumunuzu planlayabilirsiniz. Sistem üzerinden merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşmak da oldukça kolay!
 • Abonelik seçenekleri arasında bireysel ve grup olarak iki farklı alternatif bulunur. Bireysel aboneliklerde dersler birebir olarak işlenir. Grup aboneliklerinde ise dersler 3 ya da 4 kişilik gruplar halinde verilir. Hangi abonelik sizin için daha uygunsa o yönde bir seçimde bulunabilirsiniz.
 • Bireysel ve grup abonelikleri arasında fiyat farklılıkları bulunur. Ayrıca bireysel aboneliklerde ders seçimi kişiye özelken, grup aboneliklerinde ortak karar verilir.
 • Olası teknik problemlere karşın hizmet veren canlı destek ekibi sayesinde tüm sorunlar kısa süre içerisinde çözüme ulaştırılır.

Turacoon : Learn Turkish Online !

About the author

fevzi

Leave a Comment