Hakkımızda

Ben 19… model bir adet Onur Src kısaca kendimden bahsetmem gerekirse minyon biriyim yaşımdan her zaman küçük gösteren biriyim. Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdim; SA*** Elektronik Makine Bilgisayar İletişim Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti şirketinin kurucusu ve patronuydum. 2011 yılında başladığım girişimcilik aşkı ile kurduğum şirketimde 2013 yılına kadar çalıştım. 2014 yılında şirketimi tasfiye ederek başka firmalarda danışmanlık ve devlet destekli projelerin alınması konusunda çalışmalarım oldu. 2014 yılından beride özel bir şirkette ismini saklı tuttuğum yurt dışı firmasının inspektörülüğünü sürdürmekteyim. Proje bazlı 100 üzerinde firmada kalite kontrolü konusunda çalışmalarım oldu. Bunun dışında 3 yıl Radyo Programcılığı deneyimim oldu 2012 yılından üniversiteden mezun olmamam ile birlikte iş hayatının ağır koşulları beni hobi olarak yaptığım bu meslekten uzaklaştırdı. 8 yıllık bir radyo geçmişim var ama tam anlamıyla yayın hayatına 2007 yılında Türkiye’nin En Çok Dinlenilen Üniversite Radyosunda Radyo Üniversite’de başladım. Bundan önce 2 radyoda daha çalışım. ( Eskişehir Radyo Park & Eskişehir Radyo Nette ). Bunun dışında Selçuk Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisansımı başarılı bir şekilde tamamlayarak mezun oldum bu eğitim benim 4 yılıma maal oldu ( askerliğim için 1 yıl ara verdim ) ama olsun eğitim aşkım her zaman devam ediyor. Selçuk Üniversitesi Pazarlama bölümünü birincilik ile kazandım ancak iş hayatına hızlı giriş yapmam nedeni ile devamını getiremedim. Ayrıca meraktan Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde halen okumaktayım muhasebe dersine olan sevgimin diplerde olması nedeni ile bu bölümününde devamı konusunda kendimle ilgili şüphelerim var. Domatessuyu.com’a hobi olarak başladım ve hala hobi olarak sürdürmekteyim. Bunun dışında ismini vermek istemediğim 2 büyük sitenin sahibiyim.

Heyecanlı muzip yeri geldiğinde de otoriter biriyimdir. İnsancılımdır her insanla iletişim kurmayı severim ve bundan zevk alırım. Yeni tanıdığım insanlar ile iletişim kurmaktan hoşlanırım. Merhametli ve iyi niyetliyimdir. Bu özelliğimi kullanmak isteyen çok insan oldu ama olsun yine de en sevdiğim özelliğim olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Kendimi tanımlamam gerekirse başarılı biriyim ve girişimcilik ruhunun verdiği etki ile yazdığım Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Projesinden hibe alarak şirketimi kurdum ve başarılı bir şekilde projemi tamamladım. Aşağıda saçma ama beni anlatan espri niteliğinde yazdığım soru ve cevaplar vardır. Bu çocuk mal mı diye gülebilirsiniz. Tamamen saf duygularla yazılmış güzel anlatımlar mevcuttur =)

 • İlk aşık olduğum kişi : İlk aşık olduğum kişi 2004 yılında Sahra Sahil Öz….. oldu. Ama en yakın arkadaşımla çıkmayı tercih etti. Ama gerçek aşkın ilahi aşk olduğunu yıllar sonra öğrendim =)
 • İlk ciddi düşünerek çıktığı kız : İlk ciddi düşünerek çıktığım kız 2007 yılında F…. oldu. Kısmet ederse 2018 yılının sonuna doğru evleneceğiz 🙂
 • İlk ayrılığı: İlk ayrılığı 1995’de yaşadım daha ilk okul 3. sınıftım sanırım neden ayrıldığımı bilmiyorum. Sanırım kız arkadaşım merdivenden çıkarken güldüğü için puhahaha diye güldüğüm için ayrılmıştı.
 • İlk önemli kararı: Bu kararı baya geç bir zamanda aldım ama olsun 2006 yılında Orta Doğu Dershanesine gitmeye karar verdim bu benim aldığım ilk karar ama en doğru kararı verdiğimi sonucunu alınca anladım. Öss’de 150 puan arttırdım. İlk girişte 177 almıştım ikinci girişte 327 alarak Makine Mühendisliği bölümünü kazandım ve başarılı bir şekilde mezun oldum.
 • İlk pişmanlığı: 2006 yılında son 3 ay Öss çalışmak yerine aşık olduğum insanın benim en yakın arkadaşımla nasıl çıktığını düşündüğüm için çok pişmanım. Annem demişti ama pişman olacaksın bırakma diye.
 • İlk gerçekleşmesini istediği hayali: Üstü açık spor arabaya sahip olmak. İlk üstü açık spor bir arabam olmadı ama ondan daha değerli bir vosvosa sahip oldum.
 • İlk kendine aldığı değerli özel eşyası : 2009 yılında oldu Yeşil Kurbağa Vosvosum oldu. Kendi paramla aldığım ilk arabam.
  2010 yılında Yeşil Kurbağa Vosvosu gitti yerine Turuncu Greyfurt Vosvosu geldi. Şu anda ise Citroen Cactus araba sahibiyim.
 • İlk yaptığı yemek: Yumurta idi ama kabukları ile beraber değişik bir lezzet elde ettiğimi hatırlıyorum.
 • İlk kavgası: Küçükken en yakın arkadaşım Kürşat kolumu ısırmıştı onunla kavga ettim. Kürşat arkadaşımı çok sevirim en iyi dostlarımdandı.
 • İlk küstüğü kişi: Kimseyle küsmeyi sevmem. 24 saat içinde beynim resetlenir neden sinirlenip küstüğümü bile hatırlamam.
 • İlk büyük hayal kırıklığı: Küçükken Radyo programı yapmak için gittiğimde olmuştu. Pek beğenmemişlerdi sanırım kabul etmediler ama sonradan o radyoda çalışma imkanı buldum.
 • İlk büyük sevinci: Kızımın dünyaya gelişi.
 • İlk hayattan öğrendiği ders:
 1. Dostun mu sevgilin mi arada kalırsan ikisini de seçmemem gerektiğini öğrendim.
 2. Kızlarla alkol alınmamasının gerektiğini öğrendim. Kötü tecrübe !
 3. Alkol alınan bir ortamdaysan ya kaçman gerektiğini yada onlar gibi zil zurna sarhoş olman gerektiğini öğrendim.
 4. 3 kuruşluk insanlara 5 kuruşluk değer verdiğinizde 2 kuruşa sizi sattığını öğrendim.
 5. Paranın her şeyi satın alamayacağını çok parası olsa da eşeğin yine eşek olduğu öğrendim.
 6. Son öğrendiğim bu dünyada adaletin olmadığı hakkını aramak için arkadan da sağlam insanların olması gerektiğini yoksa sonucun haklıda olsa hüsran olacağını öğrendim. En büyük hayat tecrübem şimdilik bu.
 • İlk okuduğu roman: Reşat Nuri Gültekin – Yaprak Dökümü 3. sınıfta okumuştum
 • İlk etkilendiği oyuncu: Angelina Jolie’ydi.
 • En büyük hayali: Çok param olsada şu dünyayı kurtarsam gibi saçma sapan hayalim var ama ondan önce para kazanmak lazım. Büyük bir medya şirketinin patronu ve tasarım şirketine sahip olmak benim hayallerim arasında. Ayrıca domatessuyu.com’u herkesin ağzına sakız etmekte diğer hayallerimden biri.

Bu yazı 2000’li yıllarda yazılmıştır.