Ankara İngilizce Dil Okulları

0
218

Dil kursları anadili haricinde yabancı diller öğrenmek insanlar için oluşturulmuş kurslardır. Dünya üzerinde en çok kullanılan 2. dil İngilizce olduğundan ülkemizde en çok bulunan dil kursu İngilizce kursudur. İngilizce kursları ağırlıklı olarak büyükşehirlerimizde ve küçük şehirlerimizin yalnızca merkezlerinde bulunmaktadır. Ülkemiz konum ve yapısı itibariyle yıllık 40 milyona yakın turist ağırlayan ve bunun yanı sıra birçok ülke ile iş ilişkileri olan şirketlere sahiptir. Bu sebeple İngilizce bilen nüfus sayısının fazla olması gerekmektedir. Ancak turist sayısı ve yapılan işler ile İngilizce bilen insan sayısı karşılaştığında ortaya çok farklı bir durum çıkmaktadır. Ülkemiz İngilizce bilme ve konuşma konusunda dünya sıralamasında bir hayli geridedir. Bu sebepledir ki birçok İngilizce dil kursu aktif şekilde hayatını devam ettirmektedir.

Ankara ingilizce dil kursu bakımından en zengin ikinci ilimizdir. Türkiye genelinde eğitim hizmeti veren birçok kurum Ankara’da da hizmet vermekte ve bunun yanı sıra yalnızca Ankara içerisinde eğitim veren kurslar da bulunmaktadır.

Bu sebepledir ki Ankara ingilizce dil eğitimi konusunda zengin bir ilimizdir. Ancak daha önce de sıkça tekrarladığımız gibi harcanan zaman ve para ile öğrenilme durumu karşılaştırıldığında ortada bir sorun olduğu görülmektedir. Bu durum ülkemizde uygulanan metotlardan kaynaklanmaktadır.

Bu kadar az İngilizce bilen insanın bulunduğu bir ülkede pratik yapma şansı da bir o kadar azdır. Eğitimler ağırlıklı olarak dilbilgisi şeklinde verildiğinden bu eğitimler teoride kalmakta ve pratiğe dökülememektedir. Ankara ingilizce dil okulları zengin olmasına rağmen eğitim şekilleri ve pratik eksiği sebebiyle sorunlar yaşanmaktadır. Sitemiz üzerinden verilen eğitimler ise ezber sisteminden uzak, bir bebeğin İngilizce dilini öğrenmesi ile neredeyse eş değerde ve pratik yapma şansınızın fazla olduğu eğitimlerdir. Sitemiz üzerinden bir form bırakmanız durumunda eğitim danışmanlarımız tarafından benzersiz sistemimiz hakkında bilgilendirilmek adına aranmanız sağlanacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here