Sunum Hazırlayabileceğiniz Online Araçlar

0
557

Öğrencilik yıllarının ilk dönemlerinden başlayarak iş hayatına kadar her noktada çeşitli sunumlar hazırlıyoruz. Öyle ki her noktada hazırladığımız bu sunumlar birçok insan için sıkıcı ve zaman kaybı olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte dinleyenlerde tek tip PowerPoint sunumlarını görmekten sıkılmış durumda.

Bu yüzden de insanlar artık alternatif sunum hazırlama programlarına yöneliyor. Sunu hazırlanması konusunda herhangi bir teknik bilgi gerektirmeyen bu araçlar sayesinde hem insanların ilgisini çekebilecek farklı ve yaratıcı sunumlar tasarlanabilir hem de sunu hazırlarken yaşanan o sıkıcı atmosfer bir kenara bırakılabilir.

Biz de bu yazımızda sizler için sunu yapabileceğiniz web tabanlı tasarım programlarını bir araya getirdik.

Prezi

Online sunum programları arasında en fazla bilinen araçların başında yer alan Prezi, klasik sunumlardan farklı olarak daha eğlenceli ve özgün tasarımları kullanıcılarına sunuyor. Farklı şablonları online bir şekilde kullanıcılarına sunmasının yanı sıra internet bağlantısına sahip her bilgisayarda açılabiliyor olması da preziyi daha avantajlı kılan detaylar arasında. Bununla birlikte isterseniz tasarladığınız sunumu bilgisayarınıza indirerek çevrimdışı bir şekilde de kullanma şansına sahipsiniz.

Canva

Online tasarım araçları arasında en önemli noktalardan birisi olan Canva, çeşitli alanlarda sunduğu hazır ve çoğu ücretsiz sunduğu şablonlar ile ön plana çıkıyor. Sunu hazırlama konusunda da sunduğu çeşitli özel şablonların yanı sıra kullanıcılara istedikleri görselleri sürükle-bırak yöntemi ile kullanmayı sunan Canva, kişilerin sunu hazırlarken en keyif aldığı sitelerden. Bununla birlikte Canva’da oluşturduğunuz sunum dosyasında birden fazla kişi ortak bir çalışma da yapabiliyorsunuz. Bu da özellikle iş dünyasında sunum yapanların ilgisini fazlasıyla çeken bir detay.

Google Slide

PowerPoint’e hemen hemen benzer bir arayüze sahip olan Google Slide, kısa süre içerisinde basit ve sade sunumlar hazırlamak isteyenlerin ilk tercihi. Google Slide için hazırlaması gereken sunumu son güne bırakanların imdadına koşan araçlardan denebilir Ek olarak bilgisayarınıza herhangi bir program indirmek zorunda olmayışınız da Google Slide’ın tercih edilme nedenleri arasında bulunuyor.

Yukarıda bahsettiğimi sunum araçları en yaygın kullanılanlar arasında yer alıyor ayrıca Powerpoint Online, Powtoon, Haiku Deck, SlideRocket araçlarını da sunum yapmak için kullanabilirsiniz. Bu araçlardan birini kullandığınızda, görüşlerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here