Sağlık

Duş jeli mi sabun mu ?

Written by admin

Duş alırken, özellikle son zamanlarda popülerliği artan duş jelleri sunduğu birçok farklı modeliyle ön plana çıkmaktadır. Duş jelleri özellikle bayanlar tarafından aromaları ve kokuları sebebiyle sıklıkla tercih edilse de, duş jelleri pratik oluşları sebebiyle erkekler tarafından da sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Duş jellerinin gelişiyle birlikte tarihin en önemli eserlerinden olan sabunlar tercih edilmemeye başlandı. Her ne kadar pratik olsalar bile duş jelleri sağlık açısından ne kadar sağlıklı diye düşünmekten kendini alamayan kişi sayısı da giderek artmaktadır. Peki, bu sorunun cevabı ne?

Duş için seçeceğiniz ürün her ne olursa olsun ilk olarak kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Bununla birlikte cilt tipleri birbirinden farklı oldukları için bazı ciltler için duş jeli, bazı ciltler içinse sabun tercih edilmelidir.

Duş jelleri sağlık açısından hiçbir tehdit oluşturmadığı gibi içeriğindeki nemlendiricilerle birlikte cildiniz için faydalı çözümler sunmaktadır. Duş jelleri, her cilt tipi için bulunmaktadır. Size en uygun duş jelini tercih ettiğiniz takdirde herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

Duş jelinden ziyade sabun tercih edenler ise kesinlikle doğal sabunları tercih etmelidir. Özellikle içeriğinde zeytinyağı bulunan sabunlar ciltler için oldukça sağlıklıdır. Sabunlarda dikkat etmeniz gereken nokta pH değeridir.
Duş için sabunu seçenlerin cilt tipi ise kuru olmamalıdır. Sabun; içeriğiyle bağlantılı olarak, kuru ciltler için iyice kurumaya yol açabilmektedir.17

About the author

admin

Leave a Comment