Sağlık

Midenizi Yormayacak Hafif Sütlü Tatlılar

Written by admin

Akşam yemeklerinden sonra ya da gün içerisinde tatlı krizleriniz tuttuğunda midenizi yormayacak, hafif tatlılara ihtiyacınız oluyorsa doğru adrestesiniz. En hafif ve aynı zamanda en leziz sütlü tatlı çeşitlerini sizler için listeliyoruz. Şimdiden afiyet olsun!

  • Muhallebi

Muntazam kıvamı ve pürüzsüz olması ile ön plana çıkan, sütlü tatlı çeşitlerinin şahı muhallebi, sofraların yıldızı olma özelliğini koruyor. Tek başına tüketilebildiği gibi farklı tatlı çeşitlerine lezzet kazandırması için de kullanılan muhallebiyi günün dilediğiniz herhangi bir saatinde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Hafif olması nedeniyle mideyi asla rahatsız etmiyor. Her yemekten sonra hiç tereddüt etmeden muhallebi çeşitlerini tüketebilirsiniz.

  • Sütlaç

Türk geleneksel tatlı çeşitlerinden biri olan ve ünü dünya sınırlarını da aşan sütlaç da sofranızdan eksik etmeyeceğiniz sütlü tatlılardan biridir. Ancak sütlaç yaparken kıvamı tutturmanın gayet zor olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bu nedenle tercihinizi tam tutan sütlaç tarifi yönünde kullanmanızda fayda var. Bu tarifi uzaklarda aramayın, sadece bir tık uzağınızda! Hemen Yemek.com adresine tıklamanız durumunda pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz tarife de ulaşmış olacaksınız.

  • Magnolia

Tatlı tarifleri hazırlamakta çok hünerli ya da deneyimli olmasanız bile bu özel tatlıyı rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Genellikle çilek ya da muz gibi meyvelerin eşlik ettiği bu tatlı arzuya göre tarçın ya da Hindistan cevizi gibi malzemeler ile süslenebiliyor. Bir anlamda bu tatlıyı kendi damak tadınıza uygun bir forma sokabiliyorsunuz da diyebiliriz. Magnolia hazırlarken en çok dikkat edilmesi gereken unsur kıvamdır. Eğer kıvamı tutturursanız, lezzetiyle de kendine hayran bırakan bir tatlı hazırlamış olacaksınız.

  • Fincan Tatlısı

Damaklarda muazzam bir tat bırakıyor olması, hafifliği ve mideyi asla rahatsız etmiyor olmasıyla ön plana çıkan fincan tatlısını mutlaka siz de denemelisiniz. Üstelik bu lezzet sunuma hazır form sergilediğinden ekstra bir sunum çalışması yapmanıza ve zaman kaybetmenize de gerek kalmıyor. Habersiz gelen misafirler için de şipşak hazırlanabilecek bir lezzet olduğunu belirtelim. Eğer hafif olmasını istediğiniz diğer tatlı çeşitlerini de keşfetmek isterseniz hemen Yemek.com adresine tıklayabilirsiniz. Bu sitede aradığınız her yemeğin ve tatlı çeşidinin tarifi mevcut.

About the author

admin

Leave a Comment