Adet Söktürücü İğne Fiyatı

0
1497

Adet dönemi yaklaştığı halde bir türlü adet olamayan ve pek çok adet belirtisi gören kadınlar adet görebilmek adına çeşitli yöntemler kullanmaktadır. Adet söktürücü ilaçlar, besinler, çaylar ve daha pek çok yöntemi kullanan kadınlarda adet dönemi bir süre sonra düzene girebilmekte ve adetin başlaması ile birlikte kişilerde bir rahatlık meydana gelmektedir.

Adet söktürücü yöntemler içerisinde bulunan iğneler ile adetin besinler ve ya doğal yöntemler ile söktürülemediği durumlarda doktorlar tarafından uygulanabilen bir tedavi yolu olmaktadır. Adet söktürücü iğne kullanabilmek için kadınların mutlaka doktor kontrolünde bu iğneyi kullanması ve hamile olmadığından emin olması gerekmektedir.

Adet Söktürücü İlaç Fiyatı

Cyclo-Progynova Draje

Kadınların vücudunda bulunan östrojen eksikliğinin giderilerek adet olmalarını sağlamak adına verilen bu ilaç doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaçtır. İçeriğinde bulunan norgestrel ve estradiol valerat gibi maddeler sayesinde adet olmayı sağladığı gibi kadınlarda görülen adet düzensizliğinin giderilmesinde de etkili bir şekilde kullanılabilmektedir.

İçerisinde 21 draje bulunan bu ilaç adet döneminde olan kadınlar tarafından adetin beşinci gününde kullanılmalıdır. Eğer adet olunmamışsa hemen kullanılmaya başlanabilir. Bu ilacın fiyatı 9 TL gibi bir değerde satılmakta ve her yıl düzenli olarak değiştirilmektedir.

Progestan İğne

İğne şeklinde satışa sunulan bu ilacın içeriğinde 50 mg olan etkili ampuller bulunmaktadır. İçeriğinde progesteron bulunan bu ilacın doktor tarafından reçete edilmesi gerekir. Adet göremeyen, adet düzensizliği yaşayan ve hormonlarında sorunlar oluşan kadınlar tarafından kullanılabilir. 6 ila 10 gün arasında kullanılabilen bu iğne günde bir doz şeklinde kadınlara verilmektedir. Adetin başlamasından sonra ise bu iğnenin kullanımına ara verilir.

Kadınların bu ilaca alerjisi varsa ve ya ilacı kullanacakları dönemde kanamaları oluyorsa bu iğneyi almamalılardır. Damarlarında pıhtı olan kişiler, böbrek yetmezliği, tansiyon, şeker hastalığı gibi sorunları olan kişilerin de bu ilacı kullanmaması gerekir. Progestan iğne döllenmiş yumurtanın rahime tutunabilmesi amacıyla da kullanılan ilaçlardan biridir. Bu nedenle gebeliğin olup olmadığına bakmak gerekir. Fiyat olarak eczanelerde 48.21 TL’den satışa sunulmaktadır. Ancak fiyatı senelere göre değişebilmektedir.

Synergon Ampul

Adet düzensizliği, adet gelmemesi gibi durumlarda ve erken menopoz durumlarında Synergon ampul kullanılabilmektedir. Etkisi oldukça yüksek olan bu iğne ilaç kullandığı halde etkisini görememiş kişilere verilmektedir. Hormonların tedavisinde kullanılan bir iğne olduğundan dolayı doktor tarafından önerilmeden kullanılması kişilere zarar verebilir.

2 ila 10 gün arasında kullanılan ve günde bir doz kullanılması gereken bu ilaç bazı durumlarda doktorun belirlediği şekilde ve dozda da kullanılabilir. İlacın kullanılmasının ardından birkaç gün sonra adet görülebileceği gibi bazı kadınlarda adet tarihi uzayabilir. Ayrıca ilaç kullanımı esnasında görülen adet kanamalarında ilacın hemen bırakılması gerekir.

Synergon iğne kullanacak olan kişilerin mutlaka hamile olmadığından emin olmaları gerekir. Emzirme döneminde bu ilacın kullanılmasına bağlı olarak süt yolu ile ilacın içerisindeki etken maddeler bebeğe gidebilmekte ve zarar verebilmektedir. Doktor kontrolünde kullanılması gereken bu ilaç tansiyon hastaları, şeker hastaları, böbrek yetmezliği olan hastalarda, kalp yetmezliği ve migren gibi hastalıkları olan kişilerde dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Adet söktürücü iğne fiyatı 5-10 TL arası değişmektedir.

DI-PRO (Oleosum Ampul)

Adet düzensizliği, adet olamama gibi sorunlarda doktor tarafından reçete edilen iğnelerden biri olan DI-Pro, progesteron hormonu salgılanması için üretilen ilaçlardan biridir. Erken menopoz durumunda da kullanılabilen iğne 3 ila 5 günlük kullanımda adetin sökülmesini sağlamaktadır. Eğer ilaç kullanım esnasında adet görülürse ilaç kullanılmamalıdır. Günde bir doz şeklinde kullanılan bu iğnenin kullanımını ve miktarını doktorunuz belirleyecektir.

İğne kullanmadan önce hamile olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Emzirme döneminde annenin adet olabilmesi amacıyla kullanılan bu iğnenin içerisindeki maddeler emen bebeğe geçeceği için zararlıdır. Alerjisi olan kişiler bu iğneyi kullanmamalıdır. Migren, kalp yetmezliği, yüksek tansiyon, şeker hastalığı ve böbrek yetmezliği gibi hastalıkları olan kişilerin mutlaka doktoruna danışarak bu iğneyi kullanması gerekir.

Depresyon ilacı kullanan kişilerin doktorlarına bu durumu belirtmeleri gerekir. Çünkü adet söktürücü iğneler genellikle kadınlarda sinirlilik haline neden olabilmektedir. Bu durum ise diğer tedavilerin aksamasına neden olabilir. Mide bulantısı, vajinal akıntının fazla olması, baş dönmesi, uykusuzluk ve ya aşırı uyku hali gibi çeşitli yan etkileri bulunabilmektedir. İlaç günümüzde 5-10 TL arası bir fiyattan satışa sunulmaktadır.

KAYNAK: saglikliyol.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here