Teknoloji

Çamaşır Makinesi Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Written by admin

Her evde mutlaka bulunması gereken en önemli ve en sık kullanılan beyaz eşyaların başında çamaşır makinesi geliyor. Eğer yeni bir çamaşır makinesi almayı planlıyorsanız asla gelişigüzel marka ve model seçimi yapmalısınız. Öncelikle  kullanım şeklinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir çamaşır makinesi modeli seçmeniz gerektiğini unutmayın. Tasarımın ne kadar güzel göründüğüne değil teknik özelliklerine odaklanmalısınız. Çamaşır makinesi almadan önce dikkat etmeniz gereken unsurlara hep birlikte göz atalım.

İlk olarak çamaşır makinesinin yıkama kapasitesini gözden geçirmeniz gerekiyor. Kaç kilogram yıkama kapasitesine sahip olan bir çamaşır makinasına ihtiyacınız olduğunu siz belirleyin. Eğer çok sık çamaşır yıkıyorsanız bu durumda  6 ile 7 kilogram yıkama kapasitesine sahip olan bir çamaşır makinesi modeli seçerek kullandığınız elektrik ve sudan tasarruf edebilirsiniz. Çünkü bu durumda çamaşır makinesini daha az sayıda çalıştırmış olacaksınız. Eğer çamaşır makinesinde battaniye ya da yorgan gibi büyük eşyaları yıkıyorsanız bu durumda seçtiğiniz makine modeline yıkama kapasitesi en az 10 kilogram olmalı!

Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur makine modelinin kullandığı elektrik ve su oranıdır. Artık tasarruflu bir şekilde kullanabileceğiniz çamaşır makinesi modelleri de geliştirildi ve tercihinizi bu yönde yapmanız uzun vadede hatırı sayılır bir tasarruf elde etmenizi sağlar. Bununla birlikte seçtiğiniz çamaşır makinesi modelinin kaç yıl garantili olduğunu mutlaka gözden geçirmelisiniz. Teknik servis ağına da göz atmanızda fayda var.

Çamaşır makinesi modelinin kazanını da mutlaka inceleyin. Kazan delikleri çok büyük olan çamaşır makinaları sıkma programı esnasında çamaşırların deforme olmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle kazan delikleri ne kadar küçük olursa sizin için o kadar iyi olacak. Elbette fiyat önemli bir unsur düşük fiyat sunan adreslerden alışveriş yapmaya da  özen göstermelisiniz.

Eğer en uygun çamaşır makinesi fiyatları ile karşılaşmak istiyorsanız bu durumda rotanızı MediaMarkt internet sitesine çevirebilirsiniz. Yılın sadece belirli dönemlerinde değil tüm yıl boyunca makul fiyat politikası uygulayan bu site üzerinden onlarca farklı çamaşır makinesi modeli tüm teknik özellikleri ile incelenebilir. Size uygun olan bir makine modeli için sipariş vererek indirimlerden ve uygun fiyat avantajından faydalanabilirsiniz.

About the author

admin

Leave a Comment