Sağlık

Girişimsel Radyoloji Nedir

Girişimsel Radyoloji Nedir ? Girişimsel Radyoloji İstanbul | En iyi girişimsel radyoloji doktorları | girişimsel radyoloji istanbulda hangi hastanelerde var
Written by admin

Her geçen gün gelişen Tıp sektörün de farklı farklı dallar da ortaya çıkmaya başlandı. Özellikle son yıllarda artan dallardan Girişimsel Radyoloji Nedir ?

Girişimsel Radyoloji, radyolojinin tedavi edilebilir bölümlerindendir. Bu tedavi yöntemi cilt üzerinden yapılmaktadır. Bu sistem ile geniş alanlara yayılan her türlü hastalığı önleme de bire birdir.

Son yıllarda ki bu yöntem hastaların tedavi olmasında yapıcı bir rol oynamaktadır. Gelişen teknolojinin yardımıyla ortaya çıkan bu sistem de tamamen yeni nesil teknolojik ürünler kullanılmaktadır. Verilerin rapor edilmesi de teknoloji açısından son derece gelişmiş bilgisayar üzerindedir.

Türkiye içerisinde de hızlı yayılmakta olan Girişimsel Radyoloji İstanbul içerisin de farklı noktalarda bulunmakta. Özel hastaneler başta olmak üzere bazı devlet hastanelerinde de bu hizmetlerden yararlanmanız mümkündür. Vücudunuzun pek çok yerinde meydana gelebilecek her türlü ağrı, hasar’a karşı sizleri cildiniz üzerinden tedavi etmek amaçlanmıştır.

Girişimsel Radyolog Tecrübesi

Girişimsel bir radyologun temel becerileri, tanısal görüntü yorumlama ve iğnelerin manipülasyonu ve görüntüleme kontrolü altında vücutta gezinmek için ince kateter tüpleri ve tellerin kullanılmasıdır. Girişimsel radyologlar, radyoloji ve girişimsel terapi konusunda eğitim almış doktorlardır. Başka hiçbir uzmanlık bu eşsiz beceri kombinasyonuna sahip değildir!

 

Girişimsel Radyolojinin hasta yönetimi üzerinde bir etkisi olmadığı neredeyse hiçbir hastane tıbbı alanı yoktur. Girişimsel radyologun emrinde birçok tekniği olmasına rağmen, bunlar 5 geniş kategoriye ayrılır:

 

Girişimsel Radyoloji ile tedavi edilebilecek koşullar çok büyük ve sürekli genişlemektedir. Aşağıdakilerden bazılarını duymuş olabilirsiniz: Girişimsel tedavinin genellikle hiçbir şeyden, ilaç tedavisinden ve ameliyattan sonuca kadar çeşitli tedavi seçeneklerinden biri olduğunu bilmek önemlidir. Her durum kendi yararına değerlendirilmelidir.

 

Bu minimal invaziv tekniklerin iyi bilinen avantajları arasında düşük riskler, daha kısa hastanede kalışlar, daha düşük maliyetler, daha fazla konfor, daha hızlı iyileşme ve işe geri dönme sayılabilir. Tedavinin etkinliği genellikle geleneksel tedavilerden daha iyidir. İnsanların IR’den faydalanan tek tür olmadığı belirtilmelidir. Veteriner hekimler de girişimsel tekniklere yöneliyorlar, böylece hem size hem de hayvanlarınıza benzer tedaviler sunduğunu görebilirsiniz!

Dünya üzerinde en iyi girişimsel radyoloji doktorları Türkiye’de yer almaktadır. İlk olarak İngiltere’de başlayan bu tedavi yöntemi zamanla Türkiye’ye ulaşmıştır. Türkiye içerisinde ki pek çok tıp uzmanı (radyologlar) bu konu da detaylı çalışmalar yürütmektedirler. Günümüz de sonradan gelmesine rağmen birçok tıp konusu gibi bu konuda da Türk Doktorlar diğer ülkelerde ki doktorlara göre daha başarılı olmaktadır.

About the author

admin

Leave a Comment