Opet Otobil Nedir ?

0
391

 

Teknolojik gelişmelerin artan ivmesi ile her geçen gün hayatımıza yeni bir teknoloji giriyor. Türkiye’nin en iyi akaryakıt firmalarından olan Opet, gelişen teknolojiye en iyi bir şekilde ayak uydurarak Opet Otobil sistemini araç sahiplerinin kullanımına sunarak oldukça kullanışlı bir ile imza attı. Peki nedir bu opet otobil , kimler kullanabilir ve nasıl sahip olunur ?

Opet Otobil Nedir ?

Opet otobil, herhangi bir yerde bulunan Opet istasyonlarından, şirket araçlarının, nakit para olsun, kredi kartı olsun kullanmadan ve hatta araçtan inmeden yakıt almasını sağlayan bir sistemdir.

Sistemin kullanım kolaylığının yanı sıra en faydalı özellikleri olarak ise, alınan yakıt miktarı, tutarı vb. gibi dolum bilgilerinden aracın kilometresine kadar müşteriye elektronik ortamda iletiyor olmasıdır. Bu nedenle şirketler için araç yakıt takibi, yakıt giderlerinin kontrolu konusunda çok iyi bir çözüm olarak görülebilir.

Otobil Nasıl Çalışır ?

Opet otobil radyo frekansları ile çalışan bir sistemdir. 2 bölümden oluşur. Birincisi araç sahibine verilen gönderici bir kumanda veyan anahtarlık, ikincisi istasyona kurulan alıcı sistemdir. Bu iki bölüm tüm işlemlerin kusursuz bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Araç sahibine verilen anahtarlık içindeki chip yer almaktadır. İstasyondaki pompada ise anten bulunmaktadır. Araç pompaya yanaştığında anahtarlık ile pompadaki antenin haberleşmesi ile sistem aktif hale gelir.

Nasıl Otobil sahibi olurum?

Nur Petrol şirketler grubu 1989 yılında Şahin ailesi tarafından kurulmuş olup başarılı geçmişi ile sektöründe önde gelen köklü firmalar arasında yerini almıştır. Ankara’da yaşayan araç sahipleri Otobil sahibi olmak için Tevfik İleri Mah. Özal Bulvarı No:2 Pursaklar / Ankara adresinden Nur Petrol ile Otobil sahibi olabilir. Nur Petrol websitesinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Site adresi : nurpetrol.com.tr

Opet Otobil Avantajları

  • Faturalandırma

Opet otobil, aldığınız yakıtların faturalandırmasını otomatik olarak yapar ve belirtmiş olduğunuz e-mail adresine gönderir.

  • Raporlama

Opet otobil takip sistemi sayesinde satın alınacak akaryakıtların alt ve üst limitlerini ayarlayabilir ve istediğiniz zaman tüm raporlamayı yapabilirsiniz.

  • Online Bilgi Güncelleme

Opet otobiliniz ile ilgili tüm gerekli bilgileri (araç,yakıt vb.) online olarak sistem üzerinden düzenleyebilir, herhangi fiziki bir yere gitmeden ve vakit kaybetmeden bilgi ekleme çıkarma işlemleri yapabilirsiniz.

  • Litre Takibi

Opet otobilin sağlamış olduğu avantajlardan birisi de litre takibidir. Sistem üzerinden anlık olarak güncel akaryakıt limitlerinizi görebilirsiniz. Ayrıca litre kontrolü özelliği sayesinde sahip olduğunuz sistemdeki tüm araçların yakıt tüketim performanslarını takip edebilirsiniz.

  • Ödeme Kolaylığı

Opet otobil araç sahiplerine ödeme kolaylığı da sağlıyor. Opet’de tanımlı kredili hesabınız vasıtası ile internet üzerinden veya anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödeme işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

  • Yakıt Tüketimi Kontrolü

Opet otobilin en çok sevilen avantajlarından birisi yakıt tüketim kontrolüdür. Opet Opet Taşıt tanıma (otobil) , şirket araçlarınızın ne zaman yakıt aldığını, hangi opet istasyonundan yakıt aldığını ve ne kadar yakıt aldığını haftalık size raporlar. Böylece harika bir yakıt takibi sağladığınız gibi, araçlarınızın performanslarını da kolayca takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here