Genel

Konut Kredisi Nedir?

Written by admin

Konut Kredisi Nedir?

Eğer bir birikiminiz yoksa ve ev almak istiyorsanız, önce borçlanmanız gerekecektir. Ev almaya karar verdikten sonra size uygun evleri inceleyebilir daha sonra da bankalardan konut kredisi çekmek için bilgi isteyebilirsiniz. Konut kredisi, satın alınacak evin teminata alınması şartıyla verilen kredi türüdür. Genellikle sabit faiz oranlıdır ve vadesi 5 ila 30 yıl arasında değişir. Konut kredisine başvurmadan önce bütün bankaları incelemeli ve ona göre bir karar vermelisiniz. Çünkü her bankanın faiz oranları ve şartları farklı farklıdır. Hangikredi’den konut kredisi faizlerini kolayca inceleyebilir ve size en uygun olan seçeneği hemen görebilirsiniz.

Ev Almak İçin Doğru Zaman Hangisidir?

Ev almak, herkesin en çok önem verdiği ve mutlaka dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu nedenle emlak zamanlarını takip etmek de hem bütçeyi zorlamamak hem de kaliteli bir ev bulmak için gereklidir. Ev almak için doğru zaman hangisidir diye sorduğumuz zaman öncelikle bilinmesi gereken evin ikamet etmek için mi yoksa yatırım yapmak için mi alınacağıdır. Çünkü bu iki durumda sizlere anlatacağımız cevaplar değişim gösterebilmektedir. Eğer ev ikamet etme amacıyla satın alınacaksa mutlaka yaz dönemlerini tercih etmek gerekmektedir. Çünkü bu dönemlerde kışa oranla yüzde 20 daha indirimli ev satın alma imkanı bulabilirsiniz. Evlere yönelik talepler, emlak firmalarının da verilerine göre yazın artmakta, kışın ise azalmaktadır. Bu nedenle de bu mevsimler arasında emlak fiyatları anlamında ciddi bir fark bulunmaktadır. Yazın eve olan taleplerin artmasının nedeni ise genellikle okulların tatil olması ve tayin gibi sebeplerdir. Talebin oldukça yoğun olduğu bu dönemlerde arzın artış göstermesine bağlı olarak fiyatlar düşmektedir. Kışınsa arz azaldıkça fiyatlar yükselir. Bu sebeple ev almak için mutlaka yaz aylarını beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Konut Projeleri Artış Gösterdi

Ülkemizde son yıllarda, devlet ve yerel yönetimler destekli kentsel dönüşüm çalışmalarının artış göstermesi ile beraber, konut projeleri de aynı oranda fazlalaşmaktadır. Hal böyle olunca da insanlar yeni ve kaliteli projelerden ev satın almak istemektedir. Özellikle henüz yeni başlayan ya da inşaat aşamasında olan projeler, bitmiş projelerden daha uygun fiyatlara satışa sunulmaktadır. Ev almayı düşündüğünüz bölgelerdeki konut projelerini takip ederek bu zamandan yararlanıp uygun fiyatlarla ev almanız mümkün olacaktır.

Konut Kredisi

Ek olarak bu durumun farkında olan bankalar da müşterilerine düşük faizli ev kredileri verebilmektedir. Ev almak için sıklıkla kullanılan konut kredisi yöntemi, insanları yormaz; hatta kira öder gibi ücret ödeyerek kısa bir zaman sonra ev sahibi yapar. Ödeme yöntemlerinizi iyi belirlediğiniz sürece, bankaların konut kredilerinden destek alarak uygun fiyatlara kolay ve bütçenizi zorlamadan ev alabilirsiniz. Yaz mevsimini bekleyerek, uygun konut projelerini de takip ederseniz isterseniz nakit isterseniz de konut kredisi imkanını kullanarak, hayallerinizdeki eve kavuşmanız mümkün. Hangi Kredi üzerinden konut kredisi hesaplama yapabilir, bu şekilde ödemelerinizi önceden planlayarak daha sonra zorluk yaşamazsınız.

 

About the author

admin

Leave a Comment