Genel

Evden Eve Nakliye Hizmetinin Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Written by admin

Bazı durumlarda taşınmanın ne kadara mal olacağını bulmak ne zaman ve nasıl taşınmak istediğinize karar vermenize yardımcı olabilir. Taşınma masraflarını hesaplarken, ne kadar eşyanız olduğunu, taşınmanın süresini, mesafeyi ve çeşitli maliyetleri hesaba katmanız gerekir.

Taşınacak Eşyaların Envanterini Çıkarmak

Kanepe seti, büyük boy baza, üçlü dolap ya da çamaşır/kurutma makinesi seti gibi çok fazla sayıda büyük mobilyanız varsa bu taşınma bütçesini etkileyebilir. Bu eşyalar muhtemelen sizin veya arkadaşlarınızın sahip olduğu herhangi bir araca sığmayacaktır, bu nedenle bir nakliye şirketi kiralamaya karar vermeniz gerekebilir. Eğer hangi firmayı seçmeniz konusunda kararsızsanız maddi hasar riskine karşı Rahat Taşın garantisi altında bir firma seçmeyi ve sabit fiyat hesaplatmayı tercih edebilirsiniz.

Küçük eşyalar da çok fazla yer kaplayabilir. Küçük, hassas kırılabilir eşyalarınız varsa, her parçanın koruyucu dolguya ihtiyacı olacaktır. Bu da araçta daha fazla yer kaplayacakları anlamına gelir. Bu da daha fazla yük taşımak anlamına gelir.

Sarf Eşyaları

Taşınma sürecinde eşyalarınızı paketlerken kullanacağınız kutu, bant dolgu malzemesi gibi sarf öğeleri de belirli bir masrafa neden olabilir.

Çevreden kutu almak bu durumda bütçenizi kontrol altında tutmak için faydalı olsa dahi, eğer içlerinde böcek veya yumurta varsa daha sonra böcek temizleme masrafları ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle market ya da bakkal gibi yerler yerine kırtasiye ya da tekel bayi gibi yerleri tercih etmek işinize gelebilir.

Sigorta

Nakliye EMTİA sigortası taşınma yolu boyunca karşılaşacağınız herhangi bir hasara kaşı sizi ve eşyalarınızı maddi olarak güvence altına alacaktır. Bu taşınma sırasında hasar gören veya kırılan eşyaların yenilenme maliyetini kontrol altına almanızı sağlar.

Zamanın Önemi

Doğru günü seçmek, genel taşınma maliyetinizi etkileyebilir. Evi boşaltmanız gereken tarih, yeni eve geçmeniz gereken tarih gibi faktörler size taşınmak için sınırlı bir zaman aralığı bırakabilir. Bazı durumlarda taşınmak için gerçekten daha fazla zamana ihtiyacınız varsa, kira sözleşmelerinizi çakıştırmanız ve birkaç günlüğüne her iki yerde de kira ödemeniz gerekebilir.

Zaman paradır. Hesabınız ne olursa olsun, harcanan zaman harcanan paraya eşit olacaktır. Yeni eviniz özel arabayla kısa mesafede bile olsa küçük eşyaları araca koyup git gel yapmak en azından benzin parası yiyecek ve muhtemelen değerli zamanınızdan saatler çalacaktır.

Yeni ev içinde taşınan kutuları açmak, eşyaları düzenlemek ve kurmak tek başınıza çok uzun zaman alabilir. Ancak bunun yerine nakliyeci firmadan bu eşyaların kurulumu hizmetini almayı da tercih edebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar

Bir evcil hayvanınız varsa, tüm bu taşınma aktiviteleri onu ürkütebileceği için onu birkaç gün boyunca bir arkadaşınızın yanına ya da hayvan bakım oteline yerleştirmeniz gerekebilir.

About the author

admin

Leave a Comment