Google Adsense Ekibi Beni Aradı =)

16
216

5 gün önce gelen maili okuyunca acaba biri benimle dalgamı geçiyor acaba dedim. Mailde direk olarak Merhaba Onur Bey Google AdSense hesabınızdaki kazançlarınızı arttırmaya yönelik optimizasyon çalışması yapabiliriz. Dilerseniz, sizi bu haftaiçi telefonla arayabilir ve önerilerimi paylaşabilirim. yazıyordu. Bende tabiki arayabilirsiniz dedikten sonra cevaben sizi yarın Türkiye saati ile 15:30’da arıyacağız dediler. Dedikleri gibi tam 15:30’da da Amerika’dan aradılar. Tam tamına 45 dakikalı konuşmamız sonucunda birçok öneride bulundular. Hesabımla ilgili gizlilik olduğu için bu önerileri yazmıyorum ancak herkesin bilmesi iki üç şeyi sizlerle paylaşabilirim. Bunlardan biri renk paletleri renk paletlerinden değişmeli renk seçeneklerini olduğunu ve bunu kullanmanız sizin için iyi olacağını belirtebilirim. Neyse ben bunları geçeyimde benim sorduğum soruya geleyim. Neden beni seçtiniz aramak için dediğimdeyse sitenizi adsense ekibimizden 2 kişi  sürekli olarak takip etmekte ve kaliteli içeriğiniz olduğu içinde sizinle ilgilenmek istedik dedi. Ayrıca bundan sonra sizinle birebir ilgilenicez size verdiğim kişisel adresimden direk ulaşabilirsiniz önerdiğim önerilerden sonra bana da bilgi verirseniz incelemek isterim dedi ve biraz konu dışı sohbetten sonra kapattı. Google’nin bu denli ilgili olduğunu ve saatinde aradıklarını bilmiyordum ayrıca 45 dakika görüşmeleride beni gerçekten mutlu etti. Psikolojimi düzelttiler moral verdiler. Teşekkürler GOOGLE =) Bu kötü günümde bana bir nebze moral verdiniz.

16 YORUMLAR

 1. Merhabalar Bugün benide aradılar ve ben inanmayınca bana google.com uzantılı bir mail attılar. Fakat ben yinede tereddütte kaldım. Bugün gün içinde beni arayacaklar ve bana daha iyi kazanç için öneriler sunacaklar umarım bu yorumumu bir an önce cevaplarsınız içim rahat eder.Beni arayan İrlanda Dublin telefonundan arayan bir bayan detayları buradan yazamıyorum. Bana buradan ya da kayıtlı mail adresimden bu konu hakkında yazarsanız çok sevinirim.

 2. Bu konuda adsense-tr mail attım aynı boyutta iki reklam yasak ama farklı boyutlarda ve reklam gösterilmediği sürece yasak olmadığını düşünüyorum ama uyarınızı için teşekkürler cevap bekliyorum uygun olmayan durum varsa burda belirteceğim. Dediğiniz sayfayı inceledim içeriğin az alması ve tıklamaya teşvik edecek durum olursa dediğiniz gibi problemler oluşabilmektedir. Tıklama oranlarımda değişiklik olmadığında sorun oluşturacağını düşünmüyorum ama yinede sordum.

 3. Oncelikle sizleri kutlarim fakat sayfaniza baktigimda aklima takilan bir soru mevcut.Article ustunde Adsense 2 reklam yan yana koymussunuz fakat adsense support sitesinde(http://support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=tr&answer=1346295#Encouraging_accidental_clicks) 2 reklam yan yana koymanin kural ihlali oldugu yaziyor… Bu konuda diyeceginiz birseyler var mi ? Bu kural ihlali degilse neden supporta bu yerlesim kural disi ve ban sebebi olarak gosteriliyor.?

 4. Ben genellikle bütün herkesin yorumlarına cevap vermeye çalışıyorum. Aklınızda soru işareti kalmasın diye cevap yazdım. Domatessuyu’nun bu kadar büyümesinin en büyük etkeni de amatör düşünüp profesyonel hareket etmek.

 5. Beni yanlış anlayarak cevap verdiniz. Espriyle başlayıp ilginç bulduğum yönleri belirtmek istemiştim. Yalan söylediğinizi (!) ispatlamaya çalıştığımı düşündünüz sanırım.
  Size zarar vermek için yazıldığını düşündüğünüz yorumları (ki ben bunu yapmadım), yayınlayıp cevap vermektense hiç yayınlamamanız daha doğru olur. Sitenizin seviyeyesini düşürmemiş olursunuz.
  İsmimi soy ismimi yazmam beni ilgilendirir. Sizi ilgilendiren, bloğunuza sabit bir isimle yazmam ve bunu da yapıyorum zaten. Bu korkaklıkla ilgili birşey değil. Yazmış olsaydım tatsız sözleriniz ismime yönlenecekti. Herkes kendini sorgulamalı.
  Bloğunuzda başarılar dilerim.

 6. Kimseye inandırma gibi durumum yok. Google’nin Türkiye şubesi sadece göstermelik Türkiye’deki patenet işlemleri ile uğraşıyor. Çok merak ediyorsan küçücük ofisini İstanbul’da görebilirsin. 45 dakika görüştük ip numara olmasa sana numarayıda verirdim. Görüştüğüm kişiyi de yazıda belirttim. Amerika da Google’de Türk yokmuş gibi cahilce bir yorumda bulunmuşsun.
  Google Adsense’de çalışan Kamil Beyle görüştüm https://www.domatessuyu.com/wp-content/uploads/2009/08/google.jpg al buda benimle iletişime geçtiği ilk mail.
  Bu arada isim soyisim yazarsan iyi olur! korkak olma.

 7. O da bir şey mi,
  Google beni her hafta arar. 1 hafta aramasa sonraki hafta 2 kere arar.
  Aramızdaki okyanus da olmasa demek bigün onlarda bigün bizde. Hiç unutmam bi keresinde …
  Yalnız enteresan nası oldu da bu kadar yakın ilişki kuruyorlar insanlarla. Sonuçta müşteri sayısını hesaba katarsak :). 2 şey beni şaşırttı
  1) 45 dakika böyle bir görüşme için çok fazla bir zaman. Kaldı ki telefon edilmesi tuhaf, email gayet pratik.
  2) Neden amerikadan aradılar, Türkiye’de ofisleri var sonuçta.
  Şunu da ekleyesim geldi
  3) Türkçe mi konuştular sizinle?

 8. ben uzun zamandır takip etmiyordum onur bu siteni sanırım geceni gündüzüne katıyor ve içerik eklemek ve birilerine fayda saglamak için bayagı emek sarfediyorsun.. Unutma hak eden kazanır.

 9. Tebrikler Onur (: yakında seni Google’a çağırırlarsa çalışman için şaşırma sakın abi (: ben hayatım boyunca bi kere dahi para alamazken google’dan seni aramışlar muhabbet bile etmişsiniz 😀 helal olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here