Teknoloji

Adsense Domain Ban Nasıl Kaldırılır ?

Written by admin

Adsense nedir ve banı nasıl kaldırılır bu konuda size bilgi verelim. Adsense internet sitesi olan kişiler için bir gelir kaynağıdır.
Adsense Nedir ?
Adsense’ye İsim Soyisim ve adresiniz ile başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz değerlendirildikten sonra sonucu size mail olarak gelir. Eğer internet siciliniz temiz ise ve önceden başvuru yapmadıysanız 1-2 hafta içinde gerekli değerlendirmeler sonucu adsense’niz kabul edilir.
Adsense başvurusunu bu adresten yapabilirsiniz. Ancak adsense başvurusu yapmadan önce Adsense Politikalarını bu adresten incelemeniz gerekir.
Adsense Ban ve Adsense Domain Ban nasıl kaldırılır ? Neden banlanır ?
Adsense Ban nedir ? bunuda açıkladıktan sonra adsense banı için temyiz nasıl yazılır bunu da anlatacağım. Adsense ban telif haklarına aykırı durumlarda,  Adsense politikasını ihlal ettiğiniz durumlarda ve kullanıcıyı Adsense’ye teşvik etmekten dolayı banlanır. Örnek vermek gerekirse bir siteniz var günlük 100 sayfa okunuyor ve bu okumalar organik olmadan gelip tıklama yapılırsa bu adsense banına sebeb olur. 100 görüntülemeye 100 tık alırsanız ve Google Adwords kullanıcılarını zarara uğratırsanız bu tip banlanmalar olur. Domain adsense banlanmasıda buna benzer bir durum söz konusu ancak domainin banı genelde telif haklarına aykırı hareket etmekten kaynaklanmaktadır.
Adsense ban nasıl kaldırılır ?
Adsense banı kaldırmak için tüm iyi niyetinizi belirtmeniz ve kasti olmadığını bildirmeniz gerekir. Sicilinizde temizse sonucunda Google tarafından ban kaldırılır. Ancak özellikle belirtiyorum Adsense politikalarını kasti olarak ihlal etmemeniz gerekmektedir. Eğer itirazda bulunacaksanız geç kalmamanızı öneririm. Adsense Ban’ı İhlal İtirazı yapmak için bu adrese tıklalayıp gerekli itirazda bulunabilirsiniz. Akıcı bir dil ve iyi niyetinizi belirtmeyi unutmayınız.

About the author

admin

1 Comment

Leave a Comment