Windows 7 Güncelleme Nasıl Yapılır

1
288

windows7-guncelleme-nasil-yapilir
Eğer sağ köşede güncelleme ile ilgili bir uyarı geliyorsa artık windwos işletim sisteminizi güncelleme zamanı gelmiştir demektir.Yani sisteme ait açıkların kapatılması için gerekli program parçacıklarının indirilmesi geekmektedir.Burada dikkat etmeniz gereken durumu ise bu işlemi her zaman windows update ile yapmanız gerekmektedir.Eğer farkı bir yerden güncelleme indirip bilgisayarınızı güncellemeye kalkarsanız sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Şimdi güncelleme denetleme yöntemini yapalım.
1-Windows Update’i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi tıklatın. Arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update’i tıklatın.
2-Sol bölmeden Güncelleştirmeleri denetle’yi tıklatın ve Windows’un bilgisayarınız için en son güncelleştirmeleri aramasını bekleyin.
3-Önemli güncelleştirmeler çıktığını veya önemli güncelleştirmeleri incelemenizi söyleyen bir ileti görürseniz, önemli güncelleştirmeleri görüntülemek ve yüklemek için iletiyi tıklatın.
Bu işlem sonunda eğer güncelleme varsa size yüklenebilir şeklinde gösterecektir.
Bazı güncelleştirmeler, yüklemenin sona ermesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı gerektirebilir. Veri kaybını önlemek için, yeniden başlatmadan önce dosyalarınızı kaydedip programlarınızı kapatın.
2813089

1 Yorum

  1. windows 7 güncelleme ( update ) nasıl yapılır diye aratarak sitenize ulaştım ve paylaşımınızdan istifade ederek gerekli güncelleme işlemini sorunsuz şekilde tamamladım sağolun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here