Teknoloji

Sanalpazar.com ile Taksitli Satış

Written by admin

Efendim ilk başta şunu söyleyim bu yazım da Sanalpazar.com ile Gittigidiyor.com arasında değerlendirmelerim bulunuyor. Reklam amaçlı algılanmasın ama GOLD Bilişim’in yaptığı Sanalpazar geleceğin satış siteleri arasında yer almaya ve hızla büyümeye başladı.
Gittigidiyor’un yıllardır kapalı duran açık arttırma sistemini Sanalpazar çok güzel bir şekilde kullandım. Sanalpazar’ın en büyük kozlarından biri Açık Arttırma ürünleridir. Gittigidiyor’un son zamanlarda herşeyi maddiyata dökmesi ile satılan ürünlerin alış fiyatlarıda yükseldi. %10 komisyon alan Gittigidiyor’a en iyi cevabı %5 komisyon oranı ile Sanalpazar.com’un verdiğini düşünüyorum. Hemde gittigidiyor ürünleri yayınlamak için minimum 3 TL olan yayın parası Sanalpazar’da bulunmuyor. Örnek vermek gerekirse 500 TL cebime girmesini istediğim bir ürünü sanal pazardan paylaştığımda 525 TL’ye satışa çıkarabiliyorum. Gittigidiyorda 500 TL cebimde kalsın diyorsanız 550 TL + 5 TL gösterim ücreti vermeniz gerekiyor.
Durum böyle olunca ürünü satan kişilerde 555 TL’ye satışa çıkarırken, sanalpazar.com’da 525 TL’ye satışa çıkarıp kazanç elde edebilirsiniz. Hemde ürünlerinizi ücretsiz bir şekilde sanalpazar.com’dan satışa koyabilirsiniz.
Şimdi diyeceksiniz Gittigidiyor.com’a giren kişi sayısı ile Sanalpazar.com’a giren kişi aynı mı diyebilirsiniz haklısınız ama ürünü aramak isteyenler zaten google arama yapıyor. Bu kısım da Sanalpazar.com SEO gücünü göstermekten çekinmemiş. Hem reklamlar ile, hemde google reklamlar ile Gittigidiyor.com’u yakalayabiliyor.
Yakın zamanda Sanalpazar’ın satış portföyünü yükseltmek amacı ile Televizyonlara da reklam vereceğini düşünüyorum. Belki de vermiştir ama benim bu konuda çok bilgim yok.
Sanalpazar.com’un diğer güzelliği ise toptan satış olanaklarının olması. Toptan satış seçeneği ile prakende satışlarıda destekleyen bir sistem. Bunun dışında ise destek almak istediğinizde Sanalpazar.com’dan iletişime geçtiğinizde mesai saatleri içinde çok kısa bir süre içerisinde size dönüş yapıyorlar. Gittigidiyor’da destek süreci 12 saati bulabiliyor.
Son olarak komisyonsuz kredi kartlarına taksit olanağı. Bir çok kredi kartına komisyonsuz Sanalpazar.com’dan alış imkanınız var. Buda özellikle webmaster işleri ile uğraşan kişiler için önemli. %5’lik bir komisyon ile bir çok kişi 12 taksitle satış imkanı sunması açıkçası bir çok ticaret yapan kişinin iştahını kabartıyor.
Umarım Sanalpazar.com bu satışları arttığında da bu desteği ve hizmeti vermeye devam eder.

About the author

admin

1 Comment

Leave a Comment