Sanal Kart Nasıl Çıkarılır ?

0
985
sanal kart

Sanal Kart nasıl çıkarılır ? Garanti Bankası sanal kart nasıl alınır ile ilgili bu konumuzda sanal kartı nasıl alacağınızı basit bir şekilde anlatmaya çalıştık.
Her bankanın online şubesinden kredi kartları kısmına gelerek sanal kart başvurusunda bulunabilir ve sanal kart çıkarabilirsiniz.
sanal kart

Sanal Kart Ne işe yarar ?

S.kart normal kredi kartı gibidir ancak limitini siz belirlersiniz. Limitinizi belirledikten sonra istediğiniz zaman kartı internet alışverişine kapatabilirsiniz. İnternet üzerinden güvenli alışveriş yapmanızı sağlar.

Sanal Kart ile neler yapabilirim ?

Evet. Tahmin ediyorum ki benim gibi çoğu arkadaşının sorunudur internet üzerinden alış-veriş yapmak , rapidshare hesabı ,v.b. şeyler almak. Oraya git kredi kartı buraya git kredi kartı. Kardeşim yok bende kredi kartı ne yapayım eline mi vereyim parayı dediğim falan oluyor ara sıra.Bakın arkadaşlar çaresi bu. Sanırım sistem uzun zamandır var fakat nedense benim yeni haberim oldu. Veyahut oldu da zor geldi.Neyse geçelim neticeye. Öncelikle hemen hemen her resimi işte olduğu gibi burada da reşit olmak gerekiyor.Yani 18’i doldurmuş olmalısınız. Veya diğer bir çare reşit değilseniz yanınızda reşit olan bir veli aracılığı ile işlem yapacaksınız. Ben işleri Garanti’den yürüttüğüm için bu banka hakkında bilgiler vereceğim.

Sanal Kart Nasıl Çıkarılır ?

Öncelikle bankaya gidip normal bir hesap açtırıp , bankamatik (paracard) talep ediyoruz.Ve bir süre sonra adresimize kartımız bilgileri ile birlikte gelmiş oluyor. Size verilen sarı kaplı bir hesap cüzdanı vasıtası ile para çekip-yatırabilmemiz mümkün oluyor. Tabi bunla uğraşmayıp herhangi bir bankamatikten(ATM) yatırmak veya çekmek daha basit olacaktır.

Daha sonra interneti olan bir bilgisayar bulup , Garanti Bankası’nın internet şubesine giriyoruz. Sonra yukarıdaki menüden Başvuru kısmına oradan da “Garanti Bankası kredi kartım veya Paracard’ım var nasıl başvurabilirim ?” adlı bölümdeki Tıklayın yazılı düğmeye tıklıyoruz. Gelen formda bilgilerimizi dikkatlice giriyoruz ve ayrıca sanal klavye kullanmanızı güvenlik açısından şiddetle tavsiye ederim. Formu doldurduktan sonra Tamam diyerek hesabı alırken belirttiğimiz cep telefonu numarasına bir adet SMS geliyor. SMS’de internet şubesi hesap bilgilerimiz mevcut oluyor.Daha sonra sol üste köşedeki Giriş düğmesine tıklayarak gelen panelden

Kredi Kartlarım –> Sanal Kartlarım sekmesine gelerek yeni bir sanal kart oluşturuyoruz. Artık bu kredi kartı ile internetten her türlü alış-verişinizi gerçekleştirebilirisiniz. Küçük bir dipnot : hesabınızda ne kadar para varsa o kadarını kullana biliyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here