Sağlık

ISLAK GÖRÜNÜMLÜ MAKYAJ TEKNİĞİ (STROBİNG TEKNİĞİ)

Written by admin

Son dönemlerde adını çok duyduğumuz strobing tekniğinden bahsedeyim. Öğrendiğiniz için çok memnun kalacaksınız. Her yerde kullanabileceğiniz hoş ve yaz aylarına çok yakışan bir tekniktir.

Strobing tekniği nedir? 

Yüzde ıslak görünüm izlemini veren ışıltılı makyaj türüdür. Özellikle yaz aylarında çok dikkat çekici ve taze görünüm kazandırır. Bu uygulama yağlı olmayan karma ve kuru ciltler için daha uygundur. Yağlı ciltler kendinden nemli olduğu için bu tekniğe çok ihtiyaç duymazlar. Uygulamaya gelince evinizde de yeni makyaj ürünü almadan sıradan bir aydınlatıcıyla  yüzümüzün öne çıkan belli kısımlarına uygulamak yeterli olacaktır.  Yeni makyaj ürünleri satın alacak olanlarda highlighter  ürünlerinden alabilir. Strobing tekniğini uygulamak için her bütçeye uygun ürünler mağazalarda bulunmaktadır. ıslak görünümlü makyaj tekniği nasıl uygulanır?

1.NEMLENDİRİCİ

Bu teknikte, nemli yüz elde etmek istediğimiz için makyaja başlamadan önce, cildinize uygun  herhangi bir  nemlendirici sürmelisiniz. Kremi yüzünüzün her yerine yedirdikten sonra ikinci aşamaya geçebiliriz.

2.NEMLİ GÖRÜNÜM VEREN FONDOTEN

Birer nokta yanaklarınıza ,alnınıza, burun üstüne ve çeneye sürdükten sonra nemli sünger yada fırça yardımıyla yüzünüze yedirin. İnce yapılı fondoten olması daha doğal görünümü verecektir.

3.GÖZ ALTI KAPATICISI

Göz çevresine, özellikle göz pınarlarına küçük noktalar şeklinde sürerek minik dokunuşlarla sünger yardımı ile yediriyoruz. Aydınlık bir pudrayla, göz çevresine uyguladığımız kapatıcının üstüne sürerek makyajımızı sabitliyoruz.

4.KREM BRONZER

Krem bronzer koyu olduğundan, yüzümüzün parlayacak bölgelerini, ortaya çıkarmaya yarar. Fırça yardımıyla elmacık kemiklere, şakaklara, çenenizin altına ve çok az burun üstüne çizgi şeklinde sürerek, yüzünüzdeki fondötenle karışmasını sağlıyorsunuz. Krem bronzer yoksa evde yapabilirsiniz.

5.HİGHLİGHTER(AYDINLATICI)

Islak makyajın görünümünde büyük etkisi olan bir üründür. Üste dedim gibi evinizde beyaz aydınlatıcı varsa onunla uygulayabilirsiniz. Yüzümüzün aydınlık olması gereken yerlerine sürmelisiniz. Elmacık kemiklerine hafif hafif elle yayarak kaş üstüne doğru c şeklince uygulamalısınız. Göz kapaklarının üstüne, Burun üstüne, alnın tam ortasına, dudak üstüne çok hafif şekilde sünger yardımı ile yayınız. Parmakla da yayabilirsiniz ama süngerle daha homojen bir görünüm kazandırıyor.

6.SİMLİ KREMSİ FAR

Far rengi size kalmış hangi renklerde uygulamak isterseniz. Bu tür makyaj da, kavun içi rengi, bronz ve kahve tonlarındaki kremsi farlar daha çok yakışıyor. Yaz esintisini veriyor daha taze daha  göz alıcı yüz makyajı oluyor. Uygulamaya  gelince elinizle göz kapanlarına ve alt kirpik diplerine, kat kat yedirerek yayabilirsiniz. Püf nokta vereyim. Fırçayla çok güzel olmuyor. Parmaklarınızla uygulamanızı tavsiye ederim.

7. FİX PLUS SPREY

Makyajınızı tamamladıktan sonra yüzünüze, fix plus spreyini  ,aynı zamanda makyaj sabitleyici olan spreyi yüzünüze püskürtüyorsunuz. İnanılmaz güzel bir ürün makyajdan önce sonra kullanılabilir.

 

8.RİMEL VE PARLATICI

İstediğiniz markada kirpiklerinize de rimel sürdükten sonra dudaklarımıza, açık uçuk renklerde, şeftali tonlarında parlatıcıyla makyajınızı tamamlamış oluyorsunuz.

About the author

admin

Leave a Comment