Faturalı Hatlara Kredi İmkanı

0
278

Bankalar kredi konusunda yasal mevzuatın izin verdiği tek kuruluşlardır. Bankalardan kredi almanızın tek yolu kara listede olmamak ve resmi bir gelirinizin olmasıdır. Bankalar ilk önce kredi puanınıza bakarlar. Hakkınızda olumsuz sonuçlanmış ya da ödemeyi geciktirdiğiniz bir durum varsa bu anında karşınıza çıkacaktır.

Hatta kredi yeni telefon alma ihtiyacı için geliştirilmiştir. Son çıkan modellere sahip olmanın herkesin en temel hakkı olduğunu düşünen firmamız, her düzeydeki gelir sahiplerinin alabilmesi için kamu yararı da gözetilerek bu alanda faaliyet göstermektedir.

Her üründe olduğu gibi bu fikir olarak ortaya çıkmış zamanla kullanım alanı da oldukça gelişmiş ve etkin çözümler üretmeye başlamıştır. Şu anda nereye baksak gerek günlük hayatta gerek sanal ortamda bu tür ilanlar çok sık olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Hatta kredi basit ve uygulanabilir mantığa sahiptir. Bu alanda rakip de olsa pek çok bayinin uygulaması müşteri menfaati açısından olumluluk teşkil etmektedir.

Ön yargı kavramı bizde yaygın bir nitelik taşıdığından çoğu kimse bu tür durumlara dikkat etmemekte ve anlamaya çalışmamaktadır. Anlaşılmama sebebi nedeniyle ihtiyacı olan kişiler bile bu sistemden uzak durmaktadırlar. Bu sistemin bankadan kredi kullanmaktan en ufak bir farkı bulunmamaktadır. Sistem ve işleyiş mantığı tamamı ile aynı niteliklere sahiptir. Bu noktada firmamız insan mutluluğunu esas alan ve son teknolojilere adaptasyon sağlaması için gerekli adımları atmış ve özel çözümler geliştirmiştir.

Banka kredi aşamasında nasıl ki pek çok belge talep ediyorsa ve kredi notu eşliğinde bir limit belirliyorsa hatta kredi işlevsel açıdan size fiziki olarak ürün teslim etmez. Operatörlerin çalışma prensibi ise şöyledir; Limit bazında ele alındığında bu bayilerce değişmekle birlikte bu rakam 8000 TL ye kadar çıkmaktadır. Bu da kapsam olarak son çıkan telefon modellerini kapsamaktadır. Bu rakama kadar olan telefonları operatörleriniz aracılığı ile çok cüzi bir komisyon karşılığında satın almanız mümkün bulunmaktadır.

Bu genel manada son çıkan telefonlar olduğundan ve büyük bir kesimizin gelir durumu bunu tek seferde alamayacağından dolayı bayimiz size cihazı satmış gibi göstermektedir. Burada sadece kendi komisyonumuzu almaktayız. Dosya masrafı, bildirim ücreti, sigorta masrafı gibi kalemler ise burada bulunmamaktadır.

Sistemin Güvenilirliği

Bu sistemi güvenlik bazında değerlendirecek olursak gayet güvenlidir. Burada yasadışı herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Güvenlik açısından irdelediğimizde bankalara, kredi sağlayan kuruluşlara kıyasla herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır.

Kredi Nasıl Verilmektedir?

Uygulama temelde ülkemizdeki GSM firmaların faturalı hatta cihaz verme prensibinden hareket etmektedir. Bayiye gelip ihtiyaç tutarınızı belirttiğinizde hattınıza dair ayrıntılar incelenecektir. Bir de kredi başvurusunda bulunabilmek için en az altı ay süreyle faturaların düzenli ödenmesi gerekmektedir.

Burada şu GSM hattı olsun gibi bir sınırlama bulunmamakta bütün hatlara bu kapsamda operatörler, yeni bir telefon almanız için kredi vermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here