Yeni Elektrik Aboneliği İçin İstenen Belgeler

0
261

Yeni Elektrik Aboneliği İçin İstenen Belgeler

Yeni bir eve ya da ofise taşınmak istediğiniz zaman yaşayabileceğiniz en büyük streslerden biri yeni abonelik işlemleri olabiliyor.  Elektrik aboneliği işlemleri için artık sandığınız kadar uzun bir zaman dilimini ayırmanız ya da yorulmanız gerekmiyor. Son derece hızlı ve kolay bir şekilde abonelik işlemlerinizi gerçekleştirerek yeni evinizin ya da ofisinizin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Ancak bunun için bazı belgeleri önceden hazırlamanız gerektiğini biliyorsunuz. Bu durumda yeni abonelik almak için hazırlamanız gereken belgeleri de hemen sizlere aktaralım!

  • Kimlik belgesi
  • Tesisat ya da sayaç numarası
  • Mal sahibinin adı, soyadı
  • DASK poliçe numarası
  • Kira kontratı (sadece kiracılar için isteniyor)

Bu belgelerin tamamını hazırlamanızın ardından abonelik işlemleri için hazırsınız demektir. Hemen sonrasında rotanızı Enerjisa internet sitesine çevirebilirsiniz. Enerjisa internet sitesi üzerinden online olarak randevu alabilir ve böylelikle abonelik işlemlerinize öncelik verilmesini sağlayabilirsiniz. Şayet internet sitesi üzerinden randevu almak istemiyorsanız 444 0 372 numaralı telefon hattını arayarak da randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Enerjisa internet sitesi üzerinden size en yakın müşteri hizmetleri merkezini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İl ve ilçe tercihinde bulunmalıdır ardından Enerjisa müşteri hizmetleri merkezleri arasından size en yakın olanı karşınızda görebiliyorsunuz ve randevunuzun olduğu saatte müşteri hizmetleri merkezinde hazır bulunmanız abonelik işlemlerinizin  dakikalar içerisinde tamamlanması için yeterli olabiliyor. Ancak abonelik işlemleri için giderken yanınıza bu belgelerle birlikte güvence bedelini de nakit olarak bulundurmanız gerekir.

Bununla birlikte eski evinizin ya da ofisinizin elektrik aboneliğini kapatma talimatını da yine pratik bir şekilde verebiliyorsunuz.  Hatta randevu aldıktan sonra 2 hafta sonrasına kadar eski elektrik aboneliğinizin kapatılması talimatı verme imkanınız bulunuyor. Enerjisa müşteri hizmetleri merkezi üzerinden abonelik işlemlerinizi gerçekleştirdiğinizde elektriğinizin açılması ile birlikte tarafınıza kısa mesaj ile bilgi de iletiliyor.

Böylelikle evinizin ya da ofisinize ne zaman kullanıma hazır hale geldiğini de kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Tüm bunlar taşınma konusunda insanların yaşadıkları endişeleri ciddi düzeyde ortadan kaldırıyor. Abonelik işlemleri için günlerce zaman kaybetmenize ya da saatlerce sırada beklemenize artık gerek kalmadı. Randevunuzu alın ve size uygun olan bir tarih ve saatte abonelik işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here