Kuveyt Türk Altın Kart

0
405

Kuveyt Türk, kredi kartlarının günlük yaşamımızın ve ekonominin olmazsa olmazı olduğu günümüzde, kurulduğu günden bu yana faizsiz finans kurumları arasındaki liderliği, bankacılıkta ve yatırım alanındaki araştırmacılığı ve çalışanına sürekli verdiği eğitimlerle çağdaş ve kaliteli yapısıyla öne çıkmış, müşterileriyle ve çalışanlarıyla olan ilişkisinde güvenilirlik ve süratli hizmeti ilke edinmiştir. Kuveyt Türk tarafından kart kullanıcılarına sağlanan kolaylıklar arasında yeni bir oluşum olarak ortaya çıkan Altın Kart, müşterilere ek limit olanağı sunan ve hesaplarında yer alan bakiyenin bitmesi dâhilinde Pos üzerinden harcama yapmalarına olanak tanıyan bir kart. 

Altın kart nedir?

Son günlerde adını sıkça duymaya başladığımız Kuveyt Türk Altın Kart , tanımlanacak ek limitler müşteriden müşteriye değişiklik gösterir; 250 TL ile 2000 TL arasında bir limit belirlenmektedir. Kuveyt Türk’ün piyasaya sürdüğü Altın kart, Müşteriye özel ek bir limit tanınmış, vadesiz hesabınızda nakit para kalmadığında bu ek limitten alışveriş yapabilmesini sağlayan bir mevduat kartıdır. Altın Kart sahipleri çıkartacakları ek kartın limitini 250 TL- 2.000 TL arasından ihtiyaçlarına göre 250, 500, 1.000, 1.500 veya 2.000 TL şeklinde seçebilirler. Üstelik bu ek limit için Kuveyt Türk hiçbir faiz talep etmiyor ve Altın Kart’ı ülkedeki tüm ATM’lerde 7 gün 24 saat kullanabiliyorsunuz. Hesap kesim tarihleri ise aybaşı ve ay ortasıdır ve son ödeme tarihi hesap kesim tarihinden 10 gün sonradır.

Kuveyt Türk altın kart özellikleri

Şüphesiz ki bir mevduat hesabı kartı olan kartın ek limitle alışveriş yapma olanağı sağlaması, ek limitle yapılan işlemlerde hiç faiz uygulamadığı adına kart özelliği dediği ek limitle faizsiz alışveriş. Altın Kart’ın en önemli ve kendisini diğer kartlardan öne çıkaran bir özelliğidir, çünkü diğer banka kartlarında bu işlemlerin banka tarafından belirlenen bir faiz oranı bulunmaktadır. Senin Bankan kampanyası üzerinden Kuveyt Türk Altın Kart sahibi olan müşterilerin hesabına hemen Ek limit özelliği açılmıyor, müşterilerin bir Kuveyt Türk şubesinden özelliği açtırmaları gerekiyor. Üstelik Altın Kart ücretsiz bir karttır, Kuveyt Türk sizden bir bedel talep etmez.

İnternette artık Amazon.com, ebay gibi yurt dışında ve dünya çapında çokça tercih edilen alışveriş siteleri bulunmaktadır, internette dövizle alışveriş yapılan birçok site bulunmaktadır. Altın Kart sahibi iseniz, bu sitelerden döviz ile alışveriş yapabilirsiniz, çünkü alışverişiniz hesabınıza TL cinsinden yansıtılacaktır. Ayrıca yurt dışında tatil, iş seyahati gibi nedenlerle bulunduğunuzda da Altın Kart hesabınızdan bulunduğunuz ülkenin para birimi cinsinde para çekebilirsiniz, bu çekimler de hesabınıza TL olarak yansıyacaktır.

Diğer bankaların müşterilerine verdikleri banka kartlarını da alışverişlerde kullanmak mümkündür, ancak vadesiz hesabınızda bulunan tutar kadar bu kart ile alışveriş yapabilirsiniz. Kuveyt Türk altın kart ise, banka hesabınızda yeterli miktar olmasa bile bankanın size tanımladığı ek alışveriş limiti tutarında harcama yapmanız mümkün. İşte Altın Kartı diğer banka kartlarından ayıran en önemli özellik de bu. Ayrıca, bu kart ile Ebay, Amazon gibi yurt dışı sitelerden USD ya da Euro ile yaptığınız alışverişlerde tutar hesabınıza Türk parası cinsinden yansıtılmaktadır. Bu da Kuveyt Türk Altın Kart ile yapılan yurt dışı alışverişlerinde iyi bir avantaj anlamına geliyor.

Kuveyt Türk Altın Kart ile yaptığınız alışverişlerden Altın Puan kazanırsınız. Vadesiz hesabınızdan yaptığınız harcamaların 0.35’i, ek limitinizi kullanarak yaptığınız harcamaların yüzde 0.1 i değerinde altın puan kazanırsınız, kazandığınız bu Altın Puanlar Altın Kart’ınızı aldığınızda otomatik olarak açılan Altın Puan hesabınızda birikir. Birikimleriniz 10 TL değerini gördüğünde Altın Puanlar hesabınıza gram altın olarak yansıtılacaktır.

Anında kart basım ile kartınızı beklemekle zaman kaybetmezsiniz, başvuru yaptığınız şubede kartınız anında basılır, size teslim edilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternette güvenle alışveriş yapabilmek ve kart bilgilerinizi koruyabilmek adına, Altın Kart’ınızla 3D Secure amblemi bulunan tüm internet sitelerinden bu özellikle güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Altın Kart Başvuru

Siz de kart işletim ücreti talep etmeyen, harcadıkça altın kazanabileceğiniz, faizsiz ek limit veren Altın Kart’a sahip olmak istiyorsanız en yakın Kuveyt Türk şubesinde başvurunuzu yapıp, anında basımla kartınızla şubeden ayrılabilirsiniz.

Ayrıca senin bankan üzerinden görselde gördüğünüz ad soy ad, T.C. kimlik no, cep telefonu numaranız, doğum gününüz gibi alanları doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu durumda ek limit özelliğini kendiniz açtırmanız gerektiğini unutmayın.

KAYNAK: kredivepara.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here