Nişanınız İçin En Güzel Elbiseyi Nasıl Seçersiniz?

0
521

Gelin adaylarının en özel anlarından biri de nişan törenleridir. Özellikle son dönemlerde gelin adaylarının hazırlıklarını özenle tamamladığı nişan davetlerinde; gelin ve damadın uyumu, törenin gerçekleştiği alanın konsepti  üzerine uzun uzun düşünülen konular haline geldi. Bu durumda nişan kıyafetlerinin seçimi de önem kazandı. Bu unutulmaz günde en güzel elbise ile boy göstermek isteyen gelin adayları hem damatla hem de tören mekanı ile uyumlu olacak renkte abiye modelleri tercih etmeye başladı. Siz de en güzel günlerinizden biri olan nişan töreninizde en güzel abiye modelini giymek istiyorsanız; tarzınıza ve vücut tipinize uygun abiye modellerini bizimle keşfedebilirsiniz.

  1. Vücut Tipinize Uygun Modeller Tercih Edin

Nişan için elbise seçmek için ilk olarak vücut tipinizi iyi tanıyın. Vücut tipine uygun abiye elbise tercih etmezseniz, muhteşem bir görünüm yakalayamazsınız. Vücudunuzu ne kadar iyi tanır ve ona göre bir seçim yaparsanız; nişan töreninizde yaşayacağınız mutluluk da doğru orantılı olarak artar. Göğüs bölgesinin, kalça bölgesine oranla daha büyük olduğu elma vücut tipinde, kollar ve bacaklar ince olur. Kalça bölgesinin kıvrımı, daha hafiftir ve omuzlar geniştir. Elma görünümünü andıran bu vücut tipinde seçilecek nişan abiye modelleri bölgesel fazlalıkları kapatacak şekilde olmalı. Derin bacak yırtmaçlı uzun abiyeler, midi boy söz&nişan elbiseleri, göğüs dekolteli elbiseler ya da robadan abiye modelleri elma tipi vücuda sahip gelin adayları için idealdir. Armut tipi vücut tipinde basen ve kalça bölgesi daha kalındır. Üst bölge ve alt bölge orantılıdır. Kalçaların belirgindir. Sırt ya da göğüs dekolteli abiye modelleri, kloş söz&nişan elbise modelleri armut tipi vücuda sahip olan gelin adayları için en uygun abiye modelleridir.   Kum saati vücut tipinde, omuz ve basen bölgesi aynı ölçülere sahipken; bel kısmı incedir. Sırt dekolteli abiyeler olmak üzere, balık model abiyeler, iki parçalı abiye modelleri de kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarının tercih edebileceği abiye modelleridir. Dikdörtgen vücut tipi geniş omuz ve düz bir belden oluşur. Kıvrımsız ve düz hatlar söz konusudur. Vücuda hareket katacak; kıvrımlı görünüm kalem model abiye modelleri tercih etmek uygundur.

  1. Renk Seçimine Dikkat Edin

Nişan elbisesi seçiminde ten renginize uygun renkte elbise seçimi önemlidir. Siyah saç, koyu tonlu göz rengi ve esmer gelin adayları teni ortaya çıkaracak beyaz nişan elbisesi, yeşil nişan elbisesi ve kırmızı nişan elbiseleri en ideal renklerdir. Kumral saç, mavi göz rengi ve açık tonlu ten rengine sahip gelin adayları ise gözlerini ortaya çıkaracak leylak-menekşe tonları nişan elbiseleri, mavi nişan elbiseleri, beyaz ve gri tonları tercih edebilir. Sarı saçlı, buğday ten rengine sahip gelin adayları saç rengine yakın olan toprak tonları, kahve-karamel tonları, uçuk pastel tonlarında nişan elbisesi tercih edebilir. Kızıl saç ve açık renk tene sahip olan gelin adayları iddialı bir görüntüye sahip. Bu nedenle pembe  ve mor renkli elbiselerden uzak durmalılar. Çok açık mavi ve gri renkli nişan elbiseleri tercih edebilirler.

  1. Damatla Uyumlu Olacak Renkler Tercih Edin

Nişan  töreninde gelin ve damat adayları olarak uyumlu renkler tercih etmeniz daha etkileyici görünüm kazanmanızı sağlar. Siyah renkli takım elbise tercih eden damat adayı ile uyumlu bir görünüm yakalamak için toprak ve kahverengi tonlarında nişan elbisesi tercih etmekten uzak durun. Kahve tonlarında damatlık tercih eden bir damat adayı varsa, karamel-kahve tonları, pembe tonları tercih etmeniz uygun olacaktır.

  1. Mekana ve Konsepte Uygun Elbise Tercih Edin

Nişan töreninin gerçekleşeceği mekana ve törenin konseptine uygun elbise seçmek sizin daha şık ve uyumlu görünmenizi sağlar. Mekan evden dışarıya doğru değiştikçe ve tören zamanı gündüzden akşam vakitlerine yaklaştıkça seçilen abiyenin boyu uzar. Evde yapacağınız nişan töreninde, midi boy nişan elbiseleri tercih edebilirsiniz. Evde  yapılacak nişan töreni için sade nişan elbisesi modelleri uygundur.

Nişan töreni gibi özel günlerinizde şıklığınızı yansıtmak; vücudunuza en uygun abiye modelleriyle nefes kesici bir görünüm yakalamak için Arsi Store’u ziyaret edebilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here