Kültür-Sanat

Yılbaşını Kutlamak için En Güzel 5 Yer

Written by admin

Yeni bir yıla en güzel şekilde giriş yapmak isterseniz yılbaşını kutlayabilmek için tercih edebileceğiniz en güzel yerlere göz atabilirsiniz. Böylelikle tatilinizi kolayca planlamaya da başlayabilirsiniz.

  1. Alaçatı, İzmir

Alaçatı denildiği zaman çoğu insanın aklına deniz, kum ve güneş tatili geliyor olabilir. Ancak Ege’nin kendine has mimariye sahip olan bu beldesi, son yıllarda yılbaşında düzenlenen özel sokak partileriyle de ilgi gören yerler arasındadır. Alaçatı’nın dar ve sevimli sokaklarında hep bir ağızdan şarkıların söylendiği partiye girebilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılım olan partiler sayesinde keyifli bir yılbaşı geçirebilirsiniz.

  1. Uludağ, Bursa

Yılbaşında kayak yapmak istiyorsanız Uludağ’ı tercih edebilirsiniz. Bursa her yılbaşında tatil için en popüler yerler arasında gösterilir. Kayak pistlerinin yanı sıra eğlenceli gece hayatıyla da dikkatleri üzerine çeker. Uludağ’da snowboard yapabilir ve özel eğlence mekanlarında ünlü sanatçıların performanslarını da izleyebilirsiniz. Uludağ’daki oteller de yeterli sayıda olduğundan dolayı tatilinizi geçirmek için sizlere birçok farklı alternatif sunar.

  1. Eskişehir

Genç nüfusun çoğunlukta olduğu Eskişehir, canlı gece yaşantısıyla dikkat çeken yerlerdendir. Türkiye’de yılbaşının en eğlenceli geçtiği şehirlerden olan Eskişehir’deki eğlence mekanlarında canlı müzik dinleyerek yeni yıla giriş yapabilirsiniz. Birçok farklı mekanda farklı tarzlarda düzenlenen partiler ile unutulmayacak bir yılbaşı geçirebilirsiniz. Eskişehir tatilinizi sevdiklerinizle beraber planlayarak yeni yıla eğlenerek girebilmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

  1. Antalya

Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Antalya, içerisinde barındırdığı birçok otel ile yılbaşı tatilini keyifli kılan yerler arasındadır. Ünlü sanatçıların ve özel şov gruplarının sahne aldığı bölgede gezip görebileceğiniz yerler de vardır. Yılbaşına Antalya’da girmek istiyorsanız bu bölgenin kalabalık olabileceğini ve önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmamalısınız.

  1. Kartalkaya, Bolu

Yılbaşını kayak yaparak geçirmek isteyenler için bir diğer seçenek Kartalkaya’dır. Türkiye’deki doğa harikaları arasında kendisine yer alan Yedigöller’e ev sahipliği yapan Bolu, yılbaşı tatili için Ankara ve İstanbul’un tam ortasında olmasından dolayı iki şehrin sakinleri tarafından da ilgi görenlerdendir. Yılbaşı otelleri konusunda da pek çok alternatif sunan bölgede yeni yıla en keyifli şekilde girebilirsiniz.

About the author

admin

1 Comment

Leave a Comment