Saç Dökülmesini Önlemek ve Kalınlaştırmak için neler yapmalıyız ?

1
318

Efendim bizzat denedik gördük ki lan bu olay işe yarıyor. Cidden saçlar kalınlaşıyor ve dökülme azalıp küçük küçük saçlar çıkıyor. Gencecik insanlar kafalarına sürüyor yarım kilo joleyi sonra lan saçım döküldü diyor. Bunun çözümü bende arkadaş hemde denedim oldu. Öyle resimlerde çıkan kellerin gür saçları olacak diye garanti vermiyorum ama saç dökülmesinin durmasını ve küçük küçük saçların tomurcuklandığını göreceğinizi garanti ediyorum. =) Kullandığım iki ürünü size söyleyeceğim biri bitkisel biride özel bir şampuan. Ama ilk başta koca karı ilacından başlayalım.
Koca karı ilacının ismini Saç Tomurcuklanması koydum =) Gerekli malzemeler 100 gram en iyisinden cevizi alıyoruz. Gidip alın kırık ceviz olmayacak onu söyleyim bildiğin cevizi alacaksın kıracaksın. İçinden çıkanı alacaksın. 100 gram ceviz içini alıyorsun. Bunu tahta havanda bi güzel ağzını burnunu kırana kadar dövüyorsun. Dövdün mü şimdi yapacağın başka işlem %100 organik zeytin yağı bulmak olacak. Asit miktarı düşük kaliteli bir zeytin yağını alıyorsun dövdüğün cevizle birlikte tencereye atıp karıştırıyorsun daha sonra büyük bir tencerenin içine bu küçük tencereyi oturtuyorsun. İçine su koyuyorsun ve küçük tencerenin içindeki karışımı kaynatma için ocağın altını açıyorsun. Açtın mı tamam şimdi 2 saat boyunca o suyu kaynatıyorsun. Not kısık ateşte kaynatıyorsun ve 2 saat sonra soğumasını bekliyorsun. Soğuduktan sonra duşa girmeden 2 saat önce saçınıza saçınızı motive edecek şekilde masaj yaparak uyguluyorsun. Uygulama bittikten sonra 2 saat sonra ph değeri çok yüksek olmayan bir şampuanla uyguluyorsun.
Sıra geldi şampuana benim önerim Alman malı Alpecin kullanmanız olacaktır. Kullanacağınız losyon saçınıza çok fayda sağlıyor. İsterseniz Alpecin şampuanı da beraber kullanırsınız. Alpecin losyonu duştan sonra yine saçınızı motive edecek şekilde uyguluyorsunuz.
Hepsi bu kadar uygularken eğer sabrederseniz saçınız çıkacaktır.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here