Nasıl Yapılır ?

Borakssız Slime Nasıl Yapılır ?

Borakssız slime yapımı
Written by admin

Efendim bu günki konumuz boraksız slime nasıl yapılır ? olacak. Slime yaparken nelere dikkat etmelisiniz. Kolay slime yapımı hakkında vereceğimiz bilgiler ile evinizde kolayca slime yapabilirsiniz. Eğer evinizde slime yapmak ve eğlenmek istiyorsanız sakin bir şekilde yazdıklarımızı okuyun ve harfiyen uygulamayı unutmayınız. Sizler için vereceğimiz formülün dışında insanlar çığır açmış durumda ve sürekli olarak farklı malzemeler ile slime yapma konusunda kendilerini geliştiriyorlar. Bende bugünler de evde slime yapımını deneyeceğim hatta yapabilirsem slime yapım videosu çekip sizlerle paylaşacağım.

Slime Nedir ?

Slime slime diyip geçme eğlencene bak sloganı ile başlayalım. Avrupa’dan sonra Türkiye’de de bağımlılık haline gelen slime oldukça sevkli sıvı tutkal karışımı bir madde. Elinizde oynadıkça stresinizi atabileceğiniz bir malzeme diyebiliriz. Aklınıza slime diyince ne gelir bilmiyorum ama yazıldığı gibi okuduğumda bir çok arkadaşım bana güldü sılaym yapımı diye okunuyormuş ben sılime yapımı şeklinde okuyup kendimi rezil etsemde olsun stresimizi bir nebze atabileceğimiz bir malzeme olduğunu belirtmek gerekir.

Kolay slime nasıl yapılır ?

Hadi anlatmaya başlayalım o zaman. Slime yapımı oldukça kolay ve ucuza maal olan birşey 5 TL’ye maal edebileceğiniz slimede dikkat etmeniz gereken sıvı tutkalın çocuklar için kullanını seçmeniz olacaktır. Malzemeleri saymaya başlayalım

  • Sıvı tutkal
  • Deterjan ( her deterjan ile olmuyor. Tursil matik ile denemenizde fayda var)
  • Şampuan
  • Sıcak ve soğuk su
  • Guaj boya renk vermek için
  • Kaşık ve tabak

Yukarıdaki malzemeleri hazır ettiyseniz hadi başlayalım. Yok ben daha hazırlamadım diyorsanız hadi gidin alın gelin bekliyorum …. Evet geldiğinize göre devam edelim.
İlk olarak Sıvı tutkalı tabağa boşaltınız ve üzerine yarım çay bardağı normal su ekleyiniz. Daha sonra jel haline gelinceye kadar karıştırınız. Karıştırma işleminiz bittikten sonra sıvı jel haline geldiğini gördüğünüzde elinize kepek önleyici şampuanı alın ( şaka şaka kepek önleyici olmasına gerek yok anam babam bildiğiniz şampuan ile yapabilirsiniz ) jelin içine boşaltın. Çok boşaltmayın 1-2 tatlı kaşığı yeter. Göz kararı bunuda boşalttıktan sonra karıştırmaya devam edin daha sonra renklendirmek için guaj boya ekleyin. Guaj boyayı ekledikten sonra karıştırmaya devam edin.
Karışım bittikten sonra sıra geldi diğer işlemimize sıcak su bardağınızın içine 2 çay kaşığı Tursilmatik ekleyin ve karıştırın. Daha sonra bulanık renkte oluşan sıcak sudan çay kaşığı ile ufak ufak su alıp tabakta oluşturduğumuz kaba boşaltınız hepsini boşaltmayın cıvık olur. Yavaş yavaş boşaltıp hızlıca karıştırınız. Karışımdan sonra katılaşmaya ve tabakta yapışmış parçaların bütün haline geldiğini göreceksiniz. Bu tam katı hale geldiğinde üzerinde köpükler olabilir çok takmayın bu 40 dakika sonra geçiyor. Katı hale geldikten sonra elinize alın 10 dakika elinizde oynayın eliniz sabun olabilir önemli değil tam katılaştıktan sonra bırakın 40 dakika bekleyin ve sonra oynamaya başlayın herşey bu kadar idi size anlatacağımız birde resimle anlatalım.
slime nasıl yapılır

Tutkalı kaba boşaltınız.slime nasıl yapılır

Tutkalın üzerine oda sıcaklığında su ekleyiniz

slime nasıl yapılırTutkal ile suyu çırpın

slime nasıl yapılırJel kıvamına gelen karışıma şampuan ekleyiniz miktarı iyi ayarlayın

slime nasıl yapılırGuaj boya ekleyip karıştırmaya devam edin slime nasıl yapılırDaha sonra tekrar karıştırmaya devam ediniz

slime nasıl yapılırSıcak suta Tursilmatik ekleyin

slime nasıl yapılırSıcak suta Tursilmatik karıştırın

Borakssız slime yapımı

Daha sonra karışımı yavaş yavaş ilk hazırladığımız karışıma ekleyin

Borakssız slime yapımıHızlıca karıştırmaya devam edin katılaşıp köşelerde bulunan parçalar yapışana kadar

Borakssız slime yapımı

Daha sonra elinizde 10 dakika ovun elinizde köpükler olabilir ovmaya devam edin

Borakssız slime yapımıArtık slimemiz hazır 40 dakika bekleyin ve oynamaya başlayınız.

Kaynak : Bu görüntüler Youtube kanalından alınmıştır.

About the author

admin

1 Comment

Leave a Comment