Nasıl Yapılır ?

KYK Wifi Şifre Alma ve Sorunların Çözümü

Written by admin

Kredi Yurtlar Kurumun’da “KYK” kalan arkadaşlarımızın karşılaştığı sorunlara çözüm bulmak amacı ile bir makale oluşturalım dedik. KYK Wifi Şifre alma konusunda sorunlarınıza çözüm getirmek için elimizdeki bütün bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Sorularınız olursa yorumlar kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KYK Wifi yurtta bulunanan modemlerin isimi olarak geçmektedir. KYK Wifi‘ye bağlandığınızda KYK Başkanlığına ait sayfa karşınıza çıkacaktır. Cep Telefonu, Masaüstü Bilgisayar, Notebook ve Tablet bilgisayarınızdan aynı işlemi yapmanız gerekmektedir. Açılan sayfada bulunan Kullanıcı adı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarasıdır. Kullanıcı adına TC numaranızı girdikten sonra şifreyide girmeniz gerekmektedir. Kullanıcı ismi TC numaranız olduğu için bir tek şifrenizi değiştirme şansınız bulunmaktadır.

KYK Wifi Şifresi Nasıl Alınır ?

KYK şifreni alma için  KYK yurdunuzun idare kısmına başvurmanız gerekmektedir. Yurt idaresinde size verilecek ve sözleşmeyi imzaladıktan sonra geçici şifre verilecektir. KYK Wifi’te ilk girişinizde şifrenizi değiştirerek istediğiniz şifreyi belirleyebilirsiniz.

KYK Wifi Şifre Değiştirme

KYK Portalına giriş yaptıktan sonra belirleyeceğiniz şifrenin bir kaç karakter içermesi gerekiyor. Bunlar aşağıdaki şekilde olmak zorundadır.

  • Şifreniz 6 karakter ile 10 karakter arası olmalı
  • ÖSYM’de de olduğu gibi en az bir büyük harf, bir küçük harf, bir tanede numara bulunmalı
  • Şifreniz özel karakterler içermemeli ve türkçe karakterler olmaması gerekmektedir. ö,ş,ç,ğ gibi

KYK Wifi Şifremi Unuttum

KYK şifrenizi mümkün olduğunca unutmamanız gerekmektedir. Güvenlik gereği KYK Portalı  size şifre istemenize izin vermediği için şifrenizi yenilemek için KYK Yurt idaresinde ilgili kişiye başvurmanız gerekmektedir. Bu nedenle şifrenizi bir yere yazıp saklamanızı öneriyoruz.

KYK Wifi’ye Şifrem ile Giriş Yapamıyorum

Sistemden kaynaklı bir hata ve fazla internete yüklenme nedeni ile KYK Portal’ı şifrenizi ve kullanıcı adınızın yanlış olduğunu söyleyebilir. Bu durumda tarayıcınızı kapatıp wifinin ön belleğini temizledikten sonra tekrar https://portal.kyk.gov.tr sayfasına bağlanarak şifreyi denemenizi öneriyorum.

KYK Wifi’den Nasıl Çıkış Yapabilirim ?

Çıkış butonuna bastığınızda çıkış yapamıyorsanız tarayıcınızı kapatıp tekrar KYK Portalını açın ve sağ üst köşedeki çıkış tuşuna basınız. Şifreyi değiştir ve çıkış sayfası açıldıktan sonra çıkış tuşuna basabilirsiniz. Zaman zaman çıkışta problemler yaşanmaktadır. Bu sistemden kaynaklı bir problemdir.

Maksimum Giriş Hakkı Doldu Hatası

Size ait olan bir bilgisayar ve tarayıcıdan ancak birinden giriş yapabilirsiniz. Çıkış yapmadan giriş yaparsanız bu hata ile karşılaşırsınız. KYK’da aldığınız hata şu şekilde olacaktır. “Giriş Başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu. Aynı anda biden çok cihazdan giriş yapılmamaktadır“Kullanmadığınız cihazlarda çıkış yapmayı unutmazsanız bu hata ile karşılaşmazsınız.

KYK Wifi Oturum Zaman Aşımına Uğradı Uyarısı

Uzun süre giriş yapmadığınız taktirde KYK Portalı sizi zaman aşımına uğratmaktadır. https://portal.kyk.gov.tr sayfasına giriş yaparak şifrenizi tekrar girmeniz gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra bu sorundan kurtulacaksınız. Anasayfa butonuna tıklayarak şifre gireceğiniz sayfaya da direk gidebilirsiniz.

KYK Wifi Hakkınta Uyarılarımız

Giriş yaptığınız tüm siteler kayıt altına alınmaktadır ve yasal olmayan işlemlerinizden kendiniz sorumlu olduğunuz için şifrenizi başkaları ile paylaşmayınız.
 

About the author

admin

2 Comments

Leave a Comment