OnurJa

Hayatımda Neyi Değiştirmek İsterdiniz ?

Written by admin

Uzun uzadıya yaklaşık 10 gündür düşündüğüm bir konuyu yazasım geldi malum uzun zamandır adam akıllı yazı yazmıyorum bu arada Onur yaşıyor mu diyenler olmuş olabilir. Gerçi iletişim bölümünden hal hatır soran olmadığına göre pekte merak edenler yoktur sanırım. Yıllar geçiyor şu siteyi ilk açtığımda taha toyduk dediğimiz durumlar var ya işte öyle idik. Ama kanlı canlı herşeyi yazan hiç durmadan aha bu konudan hit çekerim diyen biri idim. Zamanla bu davranış etik değerlere dönüşüyor ve herşeyi yazamamaya başlıyorsunuz daha sonra bir bakıyorsunuz yazacak pek bir şey kalmamış. Zaten hayat size öyle bir koyuyor ki ulan ben şimdi bunu yazacağıma gider biraz daha uyurum yada ne olacak bunu yazınca boyun mu uzayacak moduna girmeye başlıyorsunuz.
Bizim neslimiz eskide blog yazarları kalmadı kalanlar ise sosyal medyada fenomen olup ay şunu mu alsam bunu mu giysem modun da garip moda sitelerine döndü. İnsanlar artık siteleri ile reklam olayını da bıraktı kendini satmaya başladı. Kendini satma derken yanlış anlaşılmasın kameranın karşısına geçip kaliteli eğitimler vermeye vblog çekmeye başladılar. Bende yıllar yıllar önce düşündüm yapayım diye ama bir türlü cesaret edemedim. Aslında cesaretim oldu ekipmanım olmadı diyebiliriz. Neyse ben buralara nereden geldim bilmiyorum ama konuya mümkün olduğunca hızlı dönmeye çalışacağım. Hayatımda neyi değiştirmek isterdim diye düşünüyorum açıkçası toparlayamıyorum çünkü o kadar çok değiştirmek istediğim şey var ki hangisinden başlasam yada hangisini yapmasaydım dediğim çok oluyor. Örnek olarak Makine Mühendisi oldum iyi kötü çalışıyoruz da ama 2007 yılına geri dönseydim yada o kadar geriye de dönmeye gerek yok Üniversitede cesaret edip bırakabilseydim belki bir Veteriner olabilirdim, belki Yazılım Mühendisi, belkide Doktor olabilirdim. Ama insan zamanla yaptığı hataları anlamakta geç kalıyor bazen kendinize itiraf ederken küfürde etmiş oluyorsunuz ulan ne salak adamsın gittin Makine Mühendisi oldun diye. Sağ lobu çalışan bir insanın sayısal işlerde çalışması sosyal olmayan mekanlarda bulunması oldukça zor ve sıkıntılı oluyor ben bu sıkıntıları yenemiyorum ne yazık ki biliyorsunuz ki yaşam koşulları bunlara zorluyor. Ne olurdu kendin gibi olsaydın kendin gibi yaşasaydın diyorsunuz ama bizim ülkemizde bunu yapmak oldukça zor görünüyor. Yıllar yılı alıyor götürüyor siz hayal ettiğiniz limana yakalamak yerine uzaklaştığınızı görüyorsunuz. Ha bununla da kalmıyor maddi durumla insanın üzerine biniyor eskiden yakaladığınız başarıları yakalayamayınca ve her şey ters gitmeye başlayınca anlıyorsunuz ki akıntıya ters yüzüyorsunuz. Sonra kürek çekmeyi bırakınca da sonuç belli akıntıya kapılıyor gidiyorsunuz. İnsan bazı şeylere pişman oluyor ama sonuç değişmiyor. Pişmanlıkları yazsam şu sitenin database yetmez ama eskiye dönebilseydim sevdiğim bir işi yapmak isterdim. Daha akıllı yatırımlar yapar kendimi riske atacak büyük risklere girmezdim. Ama zaman geldi geçti artık geriye dönüş yok ileriye bakmak lazım. Bu arada ben geri döndüm onu söyleyim arada yazı yazmaya başlayacağım toparlanır mı site eski haline gelir mi bilinmez ama tekrardan yazmaya başlıyorum…

About the author

admin

3 Comments

 • Onur bey sizi 7 senedir takip ediyorum. Siz internet dünyasının adamıydınız ve bir yıldız olabilirdiniz. Belkide şuan da youtube 2 milyon takipçiniz vardı. Hiç birşey için geç degil. Eğer şuan ki işinizi severek yapmıyorsanız bırakın gitsin.

 • Selam,
  Siteni unutmuştum; daha doğrusu uzun süredir blogları ziyaret etmediğim için aklıma da gelmemişti. İsmini görünce taaaa eskilerden bir dost, bir tanıdık ifade hatırladım. Tepkim “aaa domates suyuuuu” oldu. (: Hemen koştum siteye.
  Yazında katıldığım yerler epeyce fazla lakin olanları artık geride bırakmalı ve imkanlarını (suyun akışını) istediğin şekle doğru çevirmelisin. Hem de hemen. Hemen nasıl olacak? diye düşünüyorsan al eline kağıdı kalemi yaz gitsin. Ne istiyorum, ne istemiyorum! bu kadar.
  Hani derler ya başlamak bitirmenin yarısıdır diye, gerçekten öyle ve yine söyledikleri gibi zararın neresinden dönsen kârdır.
  Neyse çenem daha fazla düşmeden müsaade alayım (: buralarda olmana sevindim.
  iyi günler dilerim.

Leave a Comment