Sanal Pos Hizmetinin Tek Adresi: İyzico

0
305
Sanal POS

İnternet çoktan günlük yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Bundan 10 yıl öncesine göre tamamen farklı bir hal alan sosyal alışkanlıklarımızın temelinde internet ve dolayısıyla erişim sınırlarımızın ortadan kalkmış olması yatıyor. Bugün internet erişiminin kısıtlanması bile büyük seslenişlerle son buluyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri, sosyal medya, güncel haberler vb. takip etmenin dışında, günlük ihtiyaçlarımızı da internet üzerinden karşılıyor olmamız. İnternet üzerinden alışveriş, uygun fiyat ve ürün çeşitliliği olanağı sağlarken, fiziki olarak da büyük bir yükü üzerimizden alıyor oluyor.
İnternet üzerinden alışverişin firmalar tarafındaki avantajlarından biri de ürünlerini daha geniş kitlelere sunabiliyor olmaları. Bu sayede ticaret hacimlerini büyüterek dünya çapında bilinen marka haline gelme fırsatını da yakalıyorlar. Tabi bu iş göründüğü kadar kolay değil. İnternet üzerinden satış yapabilmek başka bir ödeme altyapısına geçmeyi gerektiriyor. Sanal POS kavramının hayatımıza girdiği bu noktada, fiziksel olarak kullandığımız banka kartlarının sanal ortamda da geçerliliğini sağlayacak sanal POS sistemlerinin firmaların ödeme yapılarına entegre edilmiş olması gerekiyor. Bu süreç birçok açıdan zorlu bir operasyon ve ciddi vakit kayıplarıyla sonuçlanabiliyor.
Sanal POS
Sanal POS hizmeti deyince ülkemizde akla gelen ilk isim tartışmasız iyzico. iyzico e-ticaret üzerinden dünya pazarına açılan ya da açılmak isteyen tüm firmalara kalıcı çözümler sağlıyor. Sanal POS hizmeti ile en hızlı ve en kolay şekilde POS entegrasyonunuz tamamlanıyor ve hiç vakit kaybetmeden 6 farklı banka kartı ile ödeme almaya başlayabiliyorsunuz.
iyzico oldukça geniş bir ürün portfolyosuna sahip. Özellikle Fraud kontrol olarak da bilinen sahteciliğe karşı önlem hizmeti ile firmaların olası bir sahtecilikle karşılaşmasının önüne geçiyor. İnternet üzerinden alışverişlerde karşılaşılan en büyük problemlerden biri olan sahtecilik konusunda, firmaların rahat bir nefes almasını sağlayan altyapısı ile güvenli ödeme almanın kapılarını aralıyor.
İyzico.com geçtiğimiz aylarda bir ilke imza atarak iyziCrossborder ürününü yayına aldı ve kullanıcılarına artık ABD Doları, Euro, İngiliz Sterlini ve İran Riyali ile ödeme alabileceklerini duyurdu. Kısa dönem içinde bu dört para biriminin dışında 190 farklı ülkenin para birimi ile ürünlerinizin pazarlanmasını sağlıyor olacaklar.  Sistemin çalışma prensibinde, almış olduğunuz ödeme güncel kur üzerinden Türk Lirası’na çevrilerek anında hesabınıza yatar.
iyzico’nun öncü hizmetlerinden olan mobil destek ile de telefonunuzdan tüm hesap hareketlerinizi ve ürün satış durumunuzu kontrol edebilirsiniz. E-ticarete dair her şeyi bulabileceğiniz ve kalıcı çözümlerle huzurla ticaret yapabileceğiniz iyzico bir tık uzağınızda sizi bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here