Başlangıcından bu güne ford mustang

1
679
mustang

Dünden bu güne 1960 yıllarda hayata gözlerini açan ford mustang o yıllarda pek fazla görünen bir araba değildi. O zamanlarda çok dikkat çekici olmamasına karşım şimdilerde en eski mustangdan tutun en yeni mustanga kadar hepsi rağbet görüyor. 1964 den beri evrim geçiren Mustang tek bir özelliğini kaybetmedi oda sesi ve şehvetli gücü.
Bu gördüğünüz mustang v6 motorlu Pony Package for the V6 Mustangdir. 300 beygire sahip bu araç 1964 model.Gelelim günümüzdeki son model mustanga. 17 inc janta sahip.

 mustang domatessuyu.com
Gt-H mustang bu araçta bir efsana bu sürüm 2001 model 555 beygir.
GT-H: Gotta love Hertz
GT500KR: 540 Horsepower
2008 model Mustang Gt 540 beygir. 5,4 litre motora sahip bu araç 6 vitesli . Shelby GT500KR mustang 18 inc jantlara sahip.

Ford Mustang Hikayesi

Bir çok gencin hayalini süsleyen Ford Mustang, 1964 yılında Ford’un Falcon isimli otomobil firmasından esinlenerek yaptığı araçtır. Yarış aracı olarak yapılan Mustang günümüzde de ilgisinden hiç birşey kaybetmedi. Mustang serisi 1964’den günümüze kadar üretimi devam eden oldukça pahalı bir araçtır. Ağır görünümüyle Özgür At isminden esinlenen bu araç özgür yaşamın simgesi olarakta bilinmektedir. Ford tarafından üretilen bu araç bir çok spor aracın görünümünü almaya etken olmuştur. 5. nesili üretilen aracın eski modelleri ciddi fiyatlara satılmaktadır. V8 motora sahip bu araçlar 600 beygir gücüne kadar arttırılabilir motora sahip. 5 lt’lik motoru ile bir çok insanın hayallerini süslemeye devam etmekte.
Bu araç güzel hikayelere rağmen şuda bir gerçek ABD’de 40 bin dolardan başlamakta. İkinci elleri 20 bin dolara bulunurken Türkiye’de bu araca sahip olmak oldukça para gerektiriyor. 200-300 bin dolara ülkemizde satılan bu araç Shelby gibi modifiyelerle fiyatları daha da artmaktadır. Amerikan tankları arasında yer alan bu araç 3. şahıs firma ford alması ile modifiye edilip satılmaktadır.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here