Whatsapp Silinen Mesaj Nasıl Geri Yüklenir?

0
1040

Whatsapp Silinen Mesaj Nasıl Geri Yüklenir? sorusunu bir çok arkadaşımız sorduğu için cevaplama gereksinimi duydum. Bende bazen hata yaparak Whatsapp’dan mesajları yanlışlıkla silebiliyorum bu mesajları geri getirmenin bir kaç yolu var.
Faceboook Whatsapp’ı aldıktan sonra bir çok yenilik getirdi. Sesli aramadan tutun, dosya paylaşımına kadar geniş seçenekler sunarak milyarlarca insanın adeta vazgeçilmezi haline gelen Whatsapp 2017 yılında silinen mesajları geri getirme seçeneğini aktif etme düşüncesinde. Tabiki bu bazı sorunları da beraberinde getireceği aşikar.
Whatsapp’dan Silinen Mesaj Nasıl Geri Yüklenir? ile alakalı anlatacağım işlemleri yapmadan önce dikkat etmeniz gereken durum Anroid veya İOS için farklılıklar içerdiğini unutmayın. Whatsapp önceden yedekleme özelliği yok iken bu tip durumlar söz konusu değildi ancak yeni güncelleme ile artık Anroid Telefonlarınızda Google Drive kayıt, Apple’da ise iCloud’a yedeklemektedir.

Whatsapp Silinen Mesaj Nasıl Geri Yüklenir?

iPhone Whatsapp Silinen Mesaj Nasıl Geri Yüklenir?

Whatsappdan Silinen Mesaj Nasıl Geri Yüklenir

  • Whatsapp Silinen Mesaj Nasıl Geri Yüklenir’in cevap için yapmanız gereken ilk işlem Whatsapp –> Ayarlar –> Sohbetler –> Sohbet Yedeği  kısmına girip yedeklemeyi en son ne zaman yaptığınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki resimden zaten bu yönergeyi takip ederek son yedeklemenin ne zaman yapıldığını görmelisiniz. Eğer sildiğiniz tarihten sonra alınmış bir yedek ise geri getirmeniz çok kolay olacaktır. Eğer ki yedekleme yapılmamış ise ne yazık ki silinen mesajları şimdilik geri getirememektesiniz.
  • Eğer yedekleme yapılmışsa Apple iPhone telefonunuzda Whatsapp ikonuna uzunca tıklayıp silip tekrardan whatsapp yüklediğinizde yedeğinizi geri yüklemenizi sağlayacaktır. Ancak unutmayın bu işlemi yaparken wifi bağlı olması gerekmektedir. Eğer yüksek boyutlarda yedeğiniz varsa Wifi üzerinden yedekleyecektir.

Adroid Whatsapp Silinen Mesaj Nasıl Geri Yüklenir?

Whatsapp'dan Silinen Mesaj Nasıl Geri Yüklenir

  • Android kullanıcısı değilim ancak aynı işlemleri yapmanız için ilk olarak Whatsapp giriş yapınız ve sağ üst köşede bulunan yıldız veya 3 noktaya tıklayıp ayarlar kısmına giriş yapınız.  Whatsapp –> Ayarlar –> Sohbetler –> Sohbet Yedeği kısmından yedeğinizi kontrol ediniz. Daha sonra Android telefonunuzun Ayarlar kısmından Uygulamalara gelerek Whatsapp silip tekrar yüklemediğinizde yedekleriniz tekrar gelecektir. Önemli uyarı bu işlem yapılırken Whatsapp ilk kurulduğunda numara doğrulama sorabilir buda faturanıza maksimum 1 TL olarak yansıyabileceğini unutmayınız.

WhatsApp Mesajlarım Silindi Ne Yapmabilirim?

  • Whatsapp mesajlarınız silindiyse eğer telefonunuzda yedek varsa dediğim işlemleri tek tek takip edebilirsiniz.

Telefonunuzun modeline göre neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız buraya tıklayıp Whatsapp’ın resmi sitesinden yardım alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here