Galaxy S4 Format Atmak

0
208

Teknolojik cihazlar her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da kimi zaman adeta kullanıcısını çileden çıkarmaktadır. Belirli nedenlerden dolayı yavaşlayan ve cihazı kullanılmaz hale sokan nedenlerden dolayı birçok teknolojik cihaz olumsuz yönde etkilenmektedir. Samsung, dünya genelinde akıllı cep telefonu üretiminde ilk gelen firmalar arasında yer almaktadır. Piyasaya sürdükleri neredeyse her telefon milyonlar satmaktadır. Bunun nedeni ise cihazların kullanımının oldukça kolay ve istenileni karşılar nitelikte olmasıdır. Oldukça kaliteli akıllı cep telefonları üreten Samsung’un cihazlarında da belirli nedenlerden dolayı yavaşlamalar meydana gelmektedir. Sistemin yoğunluğundan dolayı kaynaklanan bu sorunların çözümü için ise belli başlı yöntemler bulunmaktadır. Samsung’un ürettiği s4 modelli cep telefonu, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştır. Bu yazımızda s4 cihazlarında sistemsel yavaşlamaların nedenlerini ve s4 format atmak ile ilgili bilgileri ele alalım.
 
Öncelikli olarak s4 cihazının neden yavaşladığını ve sistemde neden bozukluklar meydana geldiğini ele alalım. Akıllı cihazınıza yükleyeceğiniz uygulamalar ve cihazınızın saklama alanı, donma ve yavaşlamaların birincil nedenidir. Eğer bu sorunlar artık canınızı sıkmaya başlamış ya da cihazınızı kullanmakta zorluklar meydana çıkarıyorsa cihazınıza format atabilir ve sorunlardan tamamen kurtulabilirsiniz. S4 format atmak için önünüzde birkaç yöntem bulunmaktadır.
 
Bunlardan birisi cihazınızın Ayarlar Menüsünü kullanarak yapılmaktadır. Öncelikle cihazınızın menüsüne girmeli ve Ayarlar’ı seçmelisiniz. Bunun ardından karşınıza çıkan menüde Yedekle ve Sıfırla, bunun ardından da Fabrika Ayarlarını Sıfırla seçeneğine gelmelisiniz. Karşınıza çıkan bu sayfada da Cihazı Sıfırla ve Tümünü Sil seçeneğine gelmeniz halinde cihazınıza format atılacaktır.
S4 format atmak için diğer bir yöntem de sıfırlama kodlarının kullanımıdır. Akıllı cihazınız açıkken arama menüsüne gelmeli ve tuş takımını açmalısınız. Bunun ardından *2767*3855# ‘yi tuşlamalı ve onaylamalısınız. Bunun ardından akıllı cihazınız otomatik olarak format işlemine geçecektir. Bu iki işlemi uygulamanızın ardından cihazınız alıp kullanmaya başladığınız ilk günkü haline dönecektir. Donma ve yavaşlama gibi sorunlar ortadan kalktıktan sonra cihazınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Tekrar aynı sorunla karşılaşmamak adına da cihazınıza gereksiz uygulamaları yüklememeli ve saklama alanının kullanımını da sürekli olarak takip etmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here