Onur'a Mektup

0
793

mektupÖyle bir hayatım olsun istiyorum ki Onur insanlar sana baktığında gıpta ile baksın istiyorum. Özlediğim o hırçın çocukluğumun geçtiği şehirde küçük bir evim olsun istiyorum. Çok zengin olmak istiyorum, hayata olan borcumu ödemek istiyorum. Aşkımın yıllanmasını istiyorum. Yerimin yurdumun tek sevdiğim insanın kollarında olmasını istiyorum be Onur.
Bunu yıllar sonra okuduğunda küçük bir tebessüm olsun istiyorum. Geçmişte kırdığım tüm insanları bulup yanına gidip özür dilemek istiyorum. Şimdiye kadar yapamadığım delilikleri yapmak istiyorum. Ağlayacak bir omuzda salya sümük ağlamak istiyorum. Teninin kokusunu çektikçe kalbimin ateşine sular serpilsin istiyorum.
Çok şey mi istiyorum be Onur. Ailemle mutlu huzurlu sağlıklı bir yaşam istiyorum. Amca olmak istiyorum. Güzel bir işim olsun istiyorum Onur. Çok dostum olmasın ama yıllanmış arkadaşlıklarım olsun istiyorum.
Birgün Onur’u hatırlayıp unutulmuş arkadaşlıklarımdan eski bir dosttan merhaba mesajlarının gelmesini istiyorum. İki çocuğum olsun istiyorum Onur bir kız bir erkek… Ama benim gibi stresli olmamasını hayata hep gülmesini istiyorum Onur.
Aksiliklerin hayatımdan gitmesini istiyorum Onur…. İyi bir mühendis olmak istiyorum Onur… Gençlerin karşısına geçip yaşadıklarımı anlatmak istiyorum Onur. Ya da çok tanınan biri olmak istiyorum Onur…. İnsanlara faydam olsun istiyorum Onur…. Başka ne isteyim ki şu hayattan. Üstü açık bir arabada istiyorum senden Onur… Kışın üşüdüğünde üzerini örtecek bir araba istiyorum. Şansımın dönmesini istiyorum. Onur ise bu sorunlar karşısına çıkar denmesini istemiyorum.
Zamanı geldiğinde emekli olmak Ayvalığa yerleşmek istiyorum Onur…. Deniz kenarında o yosun kokusunu içime çekip fasıl eşliğinde rakı balık yapmak istiyorum Onur… Belki küçük bir teknen olur Onur oturup balık tutar gezersin…. Ne bileyim belki torunların gelir sana dede der… Ne bileyim işte Onur senden gelecekte çok şey istiyorum ama kötülüğün için değil senin mutlu olman için istiyorum…….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here