Midye Zehirlenmesi Nedir ? – Nasıl Tedavi Edilir ?

0
1284
midye zehirlenmesi

Yaz aylarının yaklaşması ile dikkat edilmesi gereken zehirlenme vakalarından birisi de Midye zehirlenmesi olduğunu belirtmek gerekir. Midye zehirlenmesine ne iyi gelir ? bu konuda sizlere bilgiler vereceğiz ancak ilk olarak bu zehirlenme hakkında ufaktan bilgiler vererek başlayalım.

Midye zehirlenmesinin belirtileri nelerdir ?

Midye zehirlenmesini yıllar yıllar önce geçirmiş biri olarak tüm yaz tatilimi mahvetmeme neden olan bu vakadan kurtulmak için ne yazık ki yolu hastanede aldım serumu yedikten sonra tedavi olmuş oldum ancak bu tip zehirlenmeler oldukça riskli ve tehlikeli olduğunu belirtmek gerekir. Dikkatli olunmaz ise sağlığınızı olumsuz etkileyecektir.
Midyenin çok yenilmesi ile karaciğerde mitilotoksn oluşması nedeni ile oluşan bir rahatsızlık diyebiliriz. Midye zehirlenmesi belirtileri bulantı, ishal ve kusma belirtileri arasında bulunur. Midye zehirlenmesini fark ettiğiniz an bol su içmeli ve istifra edebiliyorsanız istifra edilmeli.

Midyenin bayat olduğu nasıl anlaşılır ?

Midye Mayıs ve Eylül ayında kesinlikle yenilmemesi gereken yiyeceklerdendir. Midyenin kabuları açık olanlar kesinlikle yenilmemelidir. Eğer ki yemek istiyorsanız midyeyi haşlarken 3 ile 4 gram yemek sodası atılarak kaynatılması gerekmektedir. Kabuklarında renk değişikliği olan midyeleride kesinlikle tüketmemelisiniz.

Midye Zehirlenmesinin tehlikeleri nelerdir ?

Midye zehirlenmesinde dikkat etmeniz gereken bir çok husus var eğer dikkat etmezseniz zihinsel sıkıntılar, kalıcı felç ve kalıcı beyin hasarlarına neden olabilir bu nedenle çok dikkatli olmalısınız ve ne yediğinize dikkat etmelisiniz.

Midye Zehirlenmesinin tedavisi nasıl olur ?

Ne yazık ki kendi kişisel tedavileriniz sizlere etki etmeyecektir. Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde doktora başvurmalısınız. Eğer ki böyle bir durum yoksa istifra etmeye çalışınız ve mümkünse bol yoğurt diyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here