Lens Gözleri Bozar Mı ?

0
1125

Lens Gözleri bozarmı sorusuna açık ve net bir cevap verilememektedir. Ancak kullanan kişilerin yaptığı yorumlarda kullanılan lensin markasının çok önemli olduğu görülüyor. Göz çapına ve numarasına göre uygun bir lens verilirse gözü bozma ve numarasını ilerletme ihtimali düşük deniyor. Ancak numaralı lens verilirken gözlük numarasına göre 1 derece fazla verilmesini hesaba katarsak buda göz numarasının ilerlemesini tetiklediğini gösteriyor. Özellikle gelişim çağında olan kişilerin lens takmaması doktorlar tarafından da öneriliyor. Hijyenikliği korumak gerekiyor. Ayrıca lens takmadan önce mutlaka ellerin yıkanması gerekiyor. Bildiğiniz markalar dışında lens markalarını denememeniz göz sağlığınız için önemli bir durum.
Lensleri çıkarıp içine koyduğunuz kaba her seferinde taze lens solüsyonu eklemeniz gerekiyor. Bazen kullanıcılar tasarruf adına birkaç gün aynı solüsyonu kullanıyor ve solüsyonun koruma etkinliği kaybolduğundan gözler yine mikrop kapabiliyor.
Lensler bir yere kadar hava geçiriyor. Dolayısıyla sürekli lens kullanımı sonucu gözleriniz oksijensiz kalabiliyor ve hatta göz kuruluğu denen bi rahatsızlık yaşayabiliyorsunuz. Bu da sürekli batmaya neden olduğundan ister istemez ellerinizle gözlerinizi istem dışı ovmanıza ve de gözlerin tahriş olmasına neden olabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here