En Doğru Diş Bakımı Nasıl Olur?

0
121

dogru-dis-bakimi-nasil-olmali
En Doğru Diş Bakımı Nasıl Olur?
Dişlerinize önem veriyorsunuz ancak ne yaparsanız yapın, çürümelerinin önüne geçemiyor musunuz? Artık, dişleriniz sizlerin korkulu rüyası olmaktan çıkıyor. Size önereceğimiz üç vaktinizi alacak bu program sayesinde dişlerinizi uzun yıllar sağlık sıhat içerisinde kullanabilecek hatta parlaklığını arttırabileceksiniz.

Sabah
 Sabahın ilk vakitleri, tüm gece boyunca kapalı kalan ağzınız bakteri yuvasına dönüşmüş durumda. Yapmanız gereken, önce ağzınızı bol su ile çalkalamak sonrasında da diş fırçanız ile iki dakika fırçalamak. Fırçalama işleminden sonra gene ağzınızı bol su ile gargara yapmayı unutmayın. Sabah kahvaltısının ardından, on dakika sakız çiğneyin ve ardından ağzınızı gene bol su ile çalkalayın. İşte, sabahki diş bakımınız bu kadar kolay.
 Öğle
  Öğle vakti, ağzınız sabaha göre biraz daha rahat. Öğle yemeğinizin ardından minumum 15 dakika olmak üzere mutlaka sakız çiğneyin. Sakız çiğnemenin alt limiti yok bu vakitte sizin için, bir saat de olabilir 15 dakika ile de yetinebilirsiniz. Ancak, 15 dakika alt limitiniz olmalı, sakız çiğnemenizin bitmesinin ardından bol su ile ağzınızı çalkalayın. Eğer, öğün arasında tatlı veya meyve yerseniz, gene ağzınızı bol su ile çalkalamayı unutmayın.
 Akşam
  Akşam en iyi bakımı yapmanız gerekmektedir dişlerinize. Akşam yemeğinin ardından on dakika gene sakız çiğnemelisiniz. Sakızınızı çiğnedikten sonra eğer, yatmadan önce bir şey yerseniz gene mutlaka on dakika o yediğiniz şeyin ardından on dakika sakız çiğnemelisiniz. Gece yatmadan önce ortalam 4 dakika dişlerinizi daireler çizecek şekilde fırçalayın. Diş fırçalama işlemizin ardından mutlaka ama mutlaka diş ipi kullanın. Sonrasında, son kez ortalama beş dakika gene sakız çiğneyin ve sakızı çıkarın.
Tüm bakım bu kadar, oldukça kolay, tek yapmanız gereken, bir günü atlamamak çünkü, bir günü atlar yada eksik yaparsanız o gün ağzınızın içerisine dolan bakteriler yeteri akdar dişlerinize zarar verir. Bu diş bakım programını ortalama bir ay kullandıktan sonra, dişlerinizin ciddi ölçüde beyazladığını göreceksiniz. Yineliyoruz, hergüne ve her vakite uymanız oldukça önemli. Özellikle akşam ve sabah ki programa çok dikkat etmelisiniz. Eğer, programa düzenli uyarsanız, bir aya sağlıklı gülüşler sizleri bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here