Bundan Sonra Taviz Yok !

5
48

Şimdiye kadar bir çok insana yardım ettim ve destek verdim. Ancak nankörlük o kadar çok rahatsız etmeye başladı ki bundan sonra taviz vermeyeceğimi belirtmeliyim. İlk olarak bu gün sitemde yorum kısmından bana yapılan hakaretin cevabını yasal yolla vereceğimi belirteyim. Bunun gibi bir çok olay oldu ve sesimi çıkarmadım ancak artık tavizim yok. Hakaret eden babam olsa ona da dava açacağımı bildiriyorum. Bana yorum yapıp ahlaksız şeyler yazan arkadaşımız söylüyorum ip adresini savcılığa verip suç duyurusunda bulunacağım. Ardından sa tazminat davası açacağımı bildiriyorum. Bu yorumu yazan arkadaş küçük olacak ki bu yorumla bile dava açabileceğimi bilmiyor sanırım. Neyse şimdiden o arkadaşımıza söylüyorum bundan sonra yapılacak yasal suç duyurusundan sonra mahkemede görüşürüz…

5 YORUMLAR

 1. yapılan iyiliklere istinaden ama hak veriyorum sana insanlar uğraşılması çok çirkin iş Allah ıslah etsin inşaallah zulm edenleri ahlaksız küfür edenler ahlaksızlık peşinde koşanlar yazıklar olsun size
  Ey iman edenler, şeytanın adımlarına uymayın Kim şeytanın adımlarına uyarsa (bilsin ki) gerçekten o (şeytan) çirkin utanmazlıkları ve kötülüğü emreder Eğer Allah’ın üzerinizde fazlı ve rahmeti olmasaydı sizden hiçbiri ebedi olarak temize çıkamazdı Ancak Allah dilediğini temize çıkarır Allah işitendir bilendir (24/21)
  Kim salih bir amelde bulunursa kendi lehinedir kim kötülük yaparsa artık o da kendi aleyhinedir Sonra siz, Rabbinize döndürüleceksiniz (45/15)
  Artık kim zerre ağırlığınca bir şer (kötülük) işlerse onu görür (99/ 8)
  Yoksa kötülükleri yapanlar bizi (aşıp) geçeceklerini mi sandılar? Ne kötü hükmediyorlar? (29/4)
  Kim zulme uğradıktan sonra nusret bulur (hakkını alır)sa artık onlar için aleyhlerinde bir yol yoktur (42/41)
  Yol ancak, insanlara zulmeden ve yeryüzünde haksız yere ‘tecavüz ve haksızlıkta bulunanların’ aleyhinedir İşte bunlara acıklı bir azab vardır (42/42)
  bir de hadis:güzel ve hoş söz sadakadır.HZ. “MUHAMMED(S.A.V)”
  4:114 – Bir sadaka vermeyi yahut iyilik yapmayı veyahut da insanlar arasını düzeltmeyi emreden(ler)inki hariç, onların aralarındaki gizli gizli konuşmalarının çoğunda hiçbir hayır yoktur. Kim bunları sırf Allah’ın rızasını kazanmak için yaparsa, yakında ona büyük bir mükafat vereceğiz.
  Allah yolunda infak edin ve kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayın İyilik edin Şüphesiz Allah, iyilik edenleri sever (2/195)
  Hayır, kim (güzel davranış ve) iyilikte bulunarak kendisini Allah’a teslim ederse, artık onun Rabbi katında ecri vardır Onlar için korku yoktur ve onlar mahzun olmayacaklardır (2/112)
  Böylece Allah, dünya ve ahiret sevabının güzelliğini onlara verdi Allah iyilikte bulunanları sever (3/148)
  Ama Rablerinden korkup-sakınanlar; onlar için Allah katında -bir şölen olarak- altlarından ırmaklar akan -içinde ebedi kalacakları- cennetler vardır İyilik yapanlar için, Allah’ın katında olanlar daha hayırlıdır (3/198)
  2:58 – Hani bir zamanlar “Şu şehre girin de onun nimetlerinden dilediğiniz şekilde bol bol yiyin ve kapıdan secde ederek girin ve “hıtta” (bizi bağışla!) deyin ki, size, hatalarınızı mağfiret ediverelim, iyilik yapanlara nimetlerimizi daha da arttıracağız” dedik.
  4:40 – Şüphesiz ki Allah, hiç kimseye zerre kadar zulüm etmez. Eğer yapılan iyilik zerre kadar da olsa, onun sevabını kat kat artırır. Ve kendi katından büyük bir mükafat verir.
  6:154 – Sonra iyilik edenlere (nimetimizi) tamamlamak, her şeyi açıklamak ve doğru yola iletici ve rahmet olmak üzere Musa’ya Kitab’ı verdik ki, Rablerinin huzuruna varacaklarına inansınlar.
  6:160 – Kim iyilik getirirse, ona o (getirdiği)nin on katı vardır. Kim kötülük getirirse, sadece onun dengiyle cezalandırılır; onlar haksızlığa uğratılmazlar.
  11:115 – Ve sabret! Çünkü Allah iyilik edenlerin mükafatını yitirmez
  yaptığı iyilikleri başa kakanlara gelsin bu ayet
  74:6 – Yaptığını çok görerek başa kakma.
  ve daha birçok ayet mevcut bizden yazması almak anlamak isteyene hissesi inşaallah
  9:67 – Münafıkların erkekleri de kadınları da birbirlerine benzerler. Kötülüğü emreder, iyilikten sakındırırlar ve Allah yolunda harcamaktan ellerini sıkı tutarlar. Allah’ı unuttular da, Allah da onları unuttu. Gerçekten de münafıklar hep fâsık kimselerdir
  buda gelsin çok hoşuma gitti hepsi hoş tabiki ama bilmem içimden yazmak geldi…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here