Boy Uzatma Egzersizleri ( Video )

25
577

boy-uzatmaBu aralar boy uzatma konusunda araştırma yapmaktayım ve bulduğum bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk olarak HGH ( human growth hormone ) hormonu kullanmak boyu uzatıyor. Ancak bu hormon dikkatli kullanılmalı ve hekim kontrolünde kullanılmalı. Bununla birlikte boy uzaması duran kişilerde omurgadan 3-4 santim uzama yapılabileceğinide öğrenmiş oldum. Bunun için en önemli egzersiz plates. Omurganızdaki omurilik aralarını açan egzersizlerle boyunuzu uzatabilirsiniz. HGH hormonu ise ayak ve kol bileklerinizin kemik gelişimini hızlandırarak kıkırdaklı yapının kemikleşmesini geciktiriyor. Böylelikle boy uzamaya en büyük etkenlerden biri oluyor. Egzersizleri denemekte fayda var.
Boy uzatma videoları

25 YORUMLAR

  1. ya ben 15 yaşındayım dizlerimde bi proplem var 2 kere amaliyat oldum boyum baya kısa söylemek istemiyorum ama yaşıma göre kısa amaliyatdan m diye düşündüm ama deyil açaba bana yyardımcı olurmusunuz lütfen

  2. ebru bozkurt arkadaş uçma lütfen. Sen bayan olduğun için 15 yaşından sonra uzamazsın bir defa.Erkeklerde de bu sınır 18’dir.O yaştan sonra büyüme olmaz. Hormon alsan da uzamazsın. Çünkü büyüme plakları kapanmış ve kemikleşmiştir artık. Daha da geri dönüş yoktur. Olsaydı teknolojide çok ilerlemiş olan Japonlar kendi boylarına bir çare bulurlardı. Yapılabilecek şey şudur.Yüzme, pilates ve basketbol gibi sporları düzenli yapıp, sağlıklı beslenip, sigara, alkol ve kahveden uzak durarak omurilik disklerinin esnemesi yoluyla 3-4 cm uzayabilirsiniz. Tabii 35 yaşından erkenseniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here