Bu kadar da olmaz !

10
47

Sesimi çıkarmak istemedim ama artık o kadar çok kişi yazı çalmaya başladı ki rahatsızlığım hat safaya ulaştı. Ünlülerle yaptığım röportajları dahi çalıyorlar. Bundan sonra yazılarımı çalan herkesi sitemde rezil edeceğim. Yazımı çalan bir çok arkadaşımızı uyarmama rağmen hala aynı alışkanlığı devam etmeyi sürdürüyorlar. Bundan sonra lisanslı yazılarım için yasal işlemlere başvuracağımı da belirtmek isterim. Adamlar kendilerini öyle aşmışlar ki kullanım şartlarım , sponsorluk , gizlilik kısımlarını , hatta hakkımda kısımlarını bile çalmışlar. Artık diyecek hiçbirşey bulamıyorum. Üretmek yerine olanları tüketmeye çalışan bu insanlar, olduğu yerde sayacağını unutmasınlar. Hotlink koruması getirmek istemiyordum ama beni buna da mecbur ediyorlar. Yazılarıma en kısa zamanda hotlink koruması getireceğim. Sitemden yazı çalan en son site ile başlıyorum.

Dahimi.com gerekli düzenlemeyi yapmıştır teşekkürler.

Gelen Yorumlardan bazıları beni dmoz’a şikayet edeceğini bile söyledi. Şunu açıklamalıyım ki bana yazıyı çaldığını iddea ettiği yazı Anadolu Ajansa ait yazıdır. İşsizler.Net Ajans üyesidir ve bu yazıyı kullanma hakkına sahiptir. Ayrıca yazarların yazdığı yazılardan yazarlar sorumludur ibaresini kullanım şartları ve gizlilik bilgilerinden okumanızı rica ederim. Dmoz eğer böyle bir durumdan dolayı listelemekten çıkaracaksa hiç durması çıkarsın. Dmoz açıklamasında boşuna Yazarın günlük yaşam hakkında yazılar yayınladığı güncel web günlüğü yazmıyor. Kaliteli içerik sunduğum için Dmoz’a kayıtlıyım.
Onur Bey’e gelince ( Dahimi.Com ) Bu size özel yapılmış birşey değil bunu belirtmek isterim sürekli çalınan yazılardan sonra ilk sizin yazınız göze çarptı sitenizi incelediğim de çok fazla benzerlik görünce rahatsız oldum. Bana iletişimden ulaşıp izninizle alabilirmiyim deseniz zaten bir yorumda bulunmam kimseyi de kırmam ama yazılarım çalınıyor sonra başkaları sahipleniyor. Sinir patlaması yaşarken size patladığım içinde kusura bakmayın.
Eğer benden başka bir açıklama isteyen arkadaşımız varsa lütfen iletişime geçsin yorum yazsın. Blog’a emek veriyorsam her şekilde kaliteli yapmaya çalıştığımı unutmamanızı belirtmek isterim. Sitemi önemsiyorum ve ona göre yazıyorum benim sizden tek istediğim saygı. Kendi emeğim olan yazılarımın & makalelerimin çalınıp sahiplenilmesi beni üzüyor.

10 YORUMLAR

 1. Ben sizden bir yazı aldım ve ondada aktif olarak kaynak gösterdim. Ayrıca, kendi yazılarımın olduğu bir kişisel blog sayfamda var. Bende senin gibi aynı sorunu orada yaşıyorum. Yazımı alan alana.. Ama artık ben çaresini buldum.. İzinsiz alıntı yapanlara müthiş bir hakaret yazısı hazırlıyorum.. Hırsızlık damgası gibi bir yazım olacak.. Neyse, wordpress bölümünden bir yazınızı kaynak göstererek aldım.. Hakkınızı helal edin..
  Saygılar
  Tibet

 2. Kaliteli okuyucu zaten kaliteli blogdan anlar. İnsanın emeğinin sömürülmesi tabi hoş birşey değil, saygı duymak lazım. Ancak bunun iyi yanları da var. Misal ben domatessuyuyla alıntı bi yazının içeriğindeki resim üzerindeki damgasıyla tanıştım. 🙂

 3. Eğer tema ücretsiz dağıtıma sahip ise bunu 5 blog da kullanabilir 1000 blogda, bunda bir sakınca yok.
  Fakat ne biliyim son zamanlarda blog içerikleri birbirlerine çok benzer. Son zamanlarda popüler olan “Mim” dalgasın ise sadece içerik olsun, blog güncel gibi dursun amacını taşıyor. Kendilerini tasarımcı veya programcı olarak nitelendirek birçok blog yazarının bu konularda ne kadar tecrübesiz olduğunu hemen hemen birçoğumuz biliyoruz.
  Türkiye’de programlama ve tasarım alanında başarılı bir çok kişi var ama onların blog açmak istemeyişleri bilin ki bu amatör,beyaz yalanlar üzerine kurulu olan blog yazarlarından dolayıdır.
  ONUR’UN YORUMU
  Bu konuda haklısın ben tema konusunda demiyorum ücretsiz bir tema herkes editler kullanır ama içeriğin çalınması kötü =)
  [ domatessuyu sözüm meclisten dışarı 😉 ]

 4. Elma veren ağaç taşlanır 35 yaşındayım sürekli olarak bu siteyi takip ederim. Kişisel yorumları olduğu için ve güncel olduğu için bu siteyi takip ettiğimide belirtmek istiyorum. Mavinefes çaldığını belirtmiş sitenizin bulunan Berksan albümüne baktığımda albüm isimleri dışında hiçbirşey yok. Albüm isimleri çalıntıya girmez çünkü sizde albüm isimlerini başka sitelerden alıyorsunuz. Bir avukat olarak telif hakları ile ilgili bilgi istersenizde size söyleyebilirim. *****.com sahibi olarak konuşmaya hiç hakkınız olmaması gerekir albüm dinletmek , çaldırmak yasaktır. Uyarı olmaksızın bu siteler kapatılmaktadır ki Avukatı olduğum şarkıcının albümünün dinletme linkini koymuşsanız sitenizin kapatılması için savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Domatessuyu’nu çekemeyen insanlar olumsuz yorumlarda bulunabilir. Bence aynı şekilde yola devam edin Domatessuyu.com yöneticileri.

 5. Onur Merhaba,
  Yazının başlığını okuyunca kibirle hemen açtım sayfayı. Çalıntı içerik olayına son derece karşıyımdır. Fakat senin verdiğin linkler doğrultusunda herhangi bir sorun yok gibi geldi bana. Ya çalıntı yaptığını söylediğin arkadaş makale içeriklerini değiştirdi yada ben çok hoş görülüyüm.
  Kopyala/yapıştır yapılmadığı sürece, zaten daima güncel konular üzerinde durmaya çalışan blog yazarları ister istemez birbirleri ile aynı konu altında buluşuyorlar. Bu kadar konunun çakışmasının şuan benim gördüğüm kadarıyla tek bir sebebi olabilir oda söz konusu arkadaşımızın senden ilham aldığıdır. Tekrardan hatırlatıyorum. Eğer arkadaşımız konu içeriklerini senin bu makalenden sonra değiştirmediyse tabiki.
  Görüşmek üzere…
  YÖNETİCİ YORUMU
  Yazılar birebir aynı olmasa biraz değişiklik olsa zaten bir yorumda bulunmazdım Yiğit Bey dahimi.com içeriği değiştirmiş olabilir.

 6. Başka sitelerin sizden haber çaldığını iddia ediyorsunuz. Peki sizin çaldığınız haberlere ne demeli.
  https://www.domatessuyu.com/2009-sbs-basvuru-formu/ linkli haberde kaynak olarak başka başka bir site göstermişsiniz fakat o sitenin whois bilgilerine bakıldığında gene sizsiniz. Fakat haberin kaynağı neresi. http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=181750 linkinden cümleler alıntı yaparak oluşturulmuş. Cümleleri değiştirm zahmetine bile girilmemiş. Diğer haberlerinizi araştırdığımda eminim bunun gibi çalıntı bir çok haber bulacağım. Bu yorumumu da okuyup silmekten başka bir şey yapmayacaksınız eminim yayınlamayacaksınız. Fakat dmoz’a kayıtlı olduğunuz bölümdeki editöre gerekli şikatte bulunacağım. Türk insanı senin gibiler yüzünden hiç ileri gidemeyecek ohh hemen sen çal hem başkasına hırsız de.
  YÖNETİCİ YORUMU
  O yazı Anadolu Ajansa aittir internethaber.com sitesine değil ve İşsizler.Net’in Anadolu Ajans üyesi olmasından dolayı kullanma hakkında sahiptir. Yazının çalıntı olduğu ibaresinde bulunanlar öncelikle bunu araştırmalıdır. Ayrıca kullanım şartlarında ben hariç yazarların yazılarından doğabilecek kusurların onlara ait olduğunu da unutmamanız gerekir. Boşuna gizlilik & kullanım şartları oluşturmuyoruz.

 7. aip denen bir şey var ya ! Sözcük benzerliği yüzünden yaptığın şeylere bakın . birde saygın bir sitesiniz. Bulaşcak yer arıyorsunuz. ben size 100 tane can dündar yazısı bulurum . 100 tane berksan nil albüm tanıtımı bulurum . !!!
  YÖNETİCİ YORUMU
  Onur bey size mailde attım hadi can dündar yazısını geçtik kullanım şartları linkine ne diyeceksiniz. Saygın olmak tölerans verdiğim anlama gelmemeli buna dikkat edin lütfen.

 8. bloxxooda gördüm http://www.turkves.com da sitenize benziyor gerçi temadanda benzetmiş olabilirim oda arthemia temasından kaynaklı sanırım yinede bir bakın gerçi sahibinin yazdıkları hemen hemen kendi yazdıkları umarım yardmcı olabilemişimdir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here