Başarısızlık ve Yanlızlık

7
92

Yanlızlığı seviyorum diyen insanları düşündüğümde bazen içimden “bu insanlar hiç yanlız kalmadı” diyorum. Hayatımda son zamanlarda yaşadığım sıkıntılar ve başarısızlıklar beni gerçekten yormaya yetti. İnsanlar beni çok başarılı görünürken kendi içimde başarısız olmak çok kötü bir duygu. Herkes bana baktığında bu çocuk çok başarılı iyi gidiyor diyebilir ama hiçbirşey göründüğü gibi değil. İlk başta hedefleri olan Onur hayal kırılığına uğradı arkadaş. Ekip kurmak için uğraşırken, kendimi daha da dağıttım ve şu hayatta öğrendiğim çok basit kurallar oldu. 
– Bu hayatta merhametten maraz doğar
– Eğer bir insan fakir doğduysa sen Allah’ın işine karışıp bu adamı adam etmeye çalışırsan Allah’ın işine karışırsan Allah’ta senin işine karışıyor işlerini tersine çeviriyor.
Belki tepki dolu iki madde ama bu benim hayatım için en önemli iki madde oldu. İnsanlar nankör arkadaş yardım edersin yarın gelir seni arkandan vurur. Eğer inanmıyorsanız sizde deneyin. Bu yardım sever Onur o kadar çok kişiye iyilik etmeye çalıştı ki hep yanlız kaldı. Yazdığım yazının başlığında olduğu gibi bu iki maddeye eğer uymazsanız hayat sizi başarısız ve yanlız bırakıyor. Yanlızlık güzeldir diyen arkadaşlara da sinirleniyorum tepem atıyor. İçimden harbiden bu çocuk hiç yanlız kaldı mı diyorum. Bence hiç yanlız kalmadı ki bu kadar kolay bu cümleyi kurabiliyor. Tabi bu yorumlar benim yorumlarım sizinde bu konuyla ilgili yorumunuz varsa yorumlarınızı esirgemeyin bari buradan dertleşmiş olalım.

7 YORUMLAR

 1. Ben 1 sene önce sevdiklerimi birakip gurbetlere geldim.
  Simdi düsündükte aslinda orda yalniz oldgumu sanip durmam can sikintisidan kaynakli imis. Cevrene dön ve bak aslinda belki de hic yalniz degilsindir.
  Burda bunu daha iyi anladim.

 2. Sen sanırım beni başkası ile karıştırıyorsun kimden tanıtım yazısı aldım da karşılıklı yayınlamadım benim öyle bir çalışmam bile olmadı unuttuğum bir durumsa söylersin eğer öyle birşey varsa yayınlarız ama asılsız sözler söyleyip kanıt göstermeden konuşma bence. Benim gibi insanda kimsenin hakkı kalmaz.
  Çok komiksin gerçekten kimden tanıtım yazısı alıp yatmışım ben çok merak ettim. Aksine milletin tanıtım yazılarını yayınladım ben, üzerine yatıyor diyip hakaret etme bana kanıtla.

 3. Birzamanlar karsilikli tanitim yazizisi adi altinda bir cok kisiden tanitim yazisi alip ama karsiliginda tanitim yazilarini yazmayip uzerine yattigini hatirliyormusun. Insanlarin haklarini yersen, bu senin yanina kalmaz. Allahim seni bildigi gibi yapsin cok kul hakki yedin. Aynaya bakmasini ogrenmelisin. Senin icin yazdim bunlari kendini kandirma yok arkadan vururlar bilmem ne, once kendi yaptiklarin dogrumu onu sorgulamalisin.

 4. Sevgili Evlat,duygularını paylaşıyorum.Sen doğruluktan ve dürüstlükten şaşma,yaradan işini bilir.Hayat mükemmeliyetcilerle dolsaydı sorun yaşanmazdı.Sen ahlak değerleri çerçecesinde verilmesi gereken kadar değer ver,yardım et,ancak bir insana ikinci şansı düşünmeden verme.gerisini,takdiri Allah bırak.
  Takma kafana bunları,daha çok şeyler yaşayacaksın,bunları hayat törpüsü olarak bil,büyük şeylere imza atacaksan küçük değil büyük insanlarla muhatap olacaksın,küçük insanlardan bir şey alamazsın.
  Yolunda başarılar dilerim.
  Baban

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here