Adsense Kazançlarında Düşüş ?

23
124

googleUzun süredir site ile ilgilenemiyorum siteyi takip eden arkadaşlarımın hepsi görmüştür ancak adsense gelirlerimi günlük olarak takip etmekteyim. Neyse benim sorunum ve sıkıntım şu. Google adsense yayıncılarını Adwords’e alıştırmak için bu ay gönderdiği 100 YTL’lik indirim kuponları reklam kazançlarını neredeyse %50 indirdi. Belki de benim sitemden kaynaklanan birşey olabilir ama bu kadar düşüşü yaz aylarında hiç yaşamamıştım. Google Adwords bu ay verdiği indirim kuponlarının zararını kimden karşıladığını böylece öğrenmiş olmaya başladım sanırım. R10’da bi aralar adwords kupon satışı yapılıyordu. Satışların yasaklanması ile adsense kazançlarında kısa bir dönem artış oldu. Son zamanlarda Google’nin adwords’ü denemek için yaptığı yeni düzenleme ile adsense yayıncılarının kazançları minimum duruma düşmeye başlandı. Birde o kadar çok bedava adsense kuponu yollamışlar ki şu anda bende 400$ dolarlık adsense kuponu var. Bunları kullanırken tıklama başına 1 dolar bile yapsam yayıncıya yansıyan 0.01$ oluyor. Bunun nedeni ise Google bundan zarar etmemek için 100 dolarlık gösterim yaptırıyor ama adsense kullanıcılarına bunun %10’u gibi cüzi bir miktar dağıtıyor. Tabi bunlar denenmiş şeyler değil ama tahminim bu. Sizin kazançlarınızdaki durum nedir bilgi verirseniz sevinirim. Hatta şu kadar tıklamaya, şu kadar verdi diye yazarsanız durumu daha iyi anlayabilmiş oluruz. Ben açıklamıyorum çünkü ismim cismim biliniyor. Bir kere açıkladım adsenseye şikayet edildim. Hatta domatessuyu.com adsense domain ban bile yemişti =) Allahtan o durumu adsense ekibine açıklayarak düzeltmiştik. Evet cevaplarınızı bekliyorum =)

23 YORUMLAR

 1. Sonunda Geldim Biraz İşim vardı Evet İnanmıyordun Al Sana Hesaptan Görüntü Havamı Attım Yoksa Doğrumu Söyledim Gör Ytl Hesabında 1 Milyar 600 Tl 😉
  http://img35.imageshack.us/img35/2418/85958030.jpg
  Yönetici Cevap
  Tıklama oranına bakarsan ne demek istediğimi anlarsın bana çok veriyor diyorsun. Domatessuyu.com’da o tıklama gelse ben 4 katını almış olurum. Bu siteyi neden söylemediğinide merak ediyorum açıkçası. Bu kadar gösterim alan site çok fazla yok.

 2. 1 günde 2.471 sayfa gösterimi 20 tık: 0,30 $
  blogcu.com da da bloğum var;
  1 günde 1.063 sayfa gösterimi 20 tık: 1,17 $
  Bunlar aynı gün içinde
  (ikisinin de 20 tık olması tesadüf ve ikisi de 2 temmuz gününe ait)
  Aralarında uçurum var…

 3. Arkadaşlar Ödememiz Yolda 1030 $ Ödeme alıyoruz fakat siz hala düşüş var diyorsunuz anlıyamadım gitti…
  Admin Cevap
  Millete hava atacağına görüntülü gösterde nerden kazandığını görelim.

 4. Kazançların düşmesi reklam çeşitlerinin azalmasından dolayı ;
  bunun nedenine gelincede “Google Adsense Gadget Reklamları” adı altında yeni bir uygulamaya geçiyor (CPS) ve (CPM) şeklinde gösterim ve tıklama başına reklamlar bulunacak ,
  Burada yayıncıların fazla mı yoksa az mı kazanacağı muamma)
  Adsense reklam politikası değişmiş okumanızda fayda var , yeni nesil banlanma kuralları eklenmiş ..
  Yeni reklam zımbırtısını Adsense Blogunda açıklamışlar Hatta yeni reklam türünün örneği de mevcut 🙂
  Bu reklamda Tıklama sayısının azalacağı kesin ve gösterilen bu reklam için site ziyaretçilerinize açıklayıcı bilgi vermemiz gerekecek gibi .
  Yani yakında adsense dışında alternatif reklamlar kullanmaya başlayabiliriz 🙂

 5. bu ay bir değişiklik var, kimi diyor paraların üstüne yattı kimi paralara bir sey olmadı sistem değişti ay sonunda cıkacak kokusu.
  Benim de 200 dolarlık bir kaybım var gönderdikleri adwords kuponu 100 dolarlık yani ordan hesaplamaları imkansız bakalım hayırlısı :=)

 6. sana katılıyorum arkadaşım adsense gelirlerinde bir miktar düşüş var ben bunu daha çok dün aniden bazı sitelerin pr güncellemesine bağlıyorum muhakkak bir kaç güne kadar düzelecektir. bu ara bir dalgalanma yaşanmakta daha önce ana sayfam 4 olmasına rağmen alt sayfalar 0 ide dün ani bir değişiklikle alt sayfalar 2 oldu bazı arkadaşlarında pr leri 0 dan 3 bir numara var

 7. 🙂 Birebir adsense içeriğimle alakalı bir sitem olmasına rağmen vede sürekli içerikle alakalı reklamlar çıkmasına rağmen adsense gelirlerini hiç bir zaman doyurucu olarak kullanamadım. Artık Adsensenin çatırdamaya başladığını düşünüyorum. Tabiki bu durum geçiçi olarak görünsede şu aylarda tekel olmasınında verdiği güvenle googleden belirli kelimeler harici adsense yayınlamak pek akıl işi değil.. İçeriğimle alakalı gittigidiyor reklamlarından günlük 2-3 tl kazanıyorum ki bu tık oranı 40 tık.. Adsensede 40 tıka verdiği 0.5 $ ı geçmiyor.. Yazık çoğu webmasterin ekmek kapısı olmaktan çıkamya başladı ve böyle gidersede bir çok sitede popup reklam görmeye devam edicez..

 8. Merhaba Arkadaşlar ben Adsense İzleyicisiyim abimin google adsense hesabını sürekli izliyorum fakat bizim kazançlarımızda düşüş yok…Daha Doğrusu bu ay sonu alacağımız mebla Bin dolar Civarı ancak izlediğimiz politika sürekli siteyi güncellemek vede günlük tekil hit…Ayrıca Googleden hiç bu kadar yüksek mebla beklemezdik fakat bu ay bizde bir artış görüldü…

 9. 2006 Yılından beri adsense Kullanan Biri olarak yaz ayları çoğu webmaster için kazanç miktarlarının arttığı aylardır.. Ancak, hem ekonomik kriz hemde google ın reklam konusunda tekelleşmesinden yani reklam konusunda rakibinin olmamasındna dolayı.. Pasta diliminin tamamını kendisi kaldırıyor . Diğer bir olasılık ise artık çoğu kişinin sitesi var olmasa bile blogcu, blogspot vs siteler ile google reklam ağına katılarak pasta diliminden payını alıyor.. önceden tık başına 3 dlar ble aldığımı gören biri olarak şu an sitelerimde 0.01 ler dolaşıyor.. Çoğumuz reklam filtresi diyor ama onu yaptıkçada alakasız reklamlar çıkıp tık oranı düşüyor ve daha az kazanca sahip oluyorsunuz..
  google ın rekla konusunda rakibi olmadıkça kazançlarımız düşmeye devam eicektir diye düşünüyorum…

 10. Google Ad manager’ı deneyin arkadaşlar .. Beta şu an ama Adsense kazançlarınızı optimize edebiliyorsunuz .. yüksek kazanç sağlayan reklamların çıkmasını veya alakalı reklamların çıkmasını sağlama imkanı vs var , yabancı sitelerin bir çoğu ( hiti yüksek olanlar) bunu kullanıyor .. 3 ay önce yaklaşık 5-6 gün kullandım fakat gözle görülür bir artış görmedim, Belki sizde işe yarayabilir.
  https://www.google.com/admanager/login/tr/index.html?gsessionid=LwRW2AUOAlL43o6K7vAk1w

 11. günde 25-50 tıklama oluyor 0,70-2 dolar arası kazanıyorum eş dost çevre ve takipcilerim olmasa hiç kazanamayacağım demekki eskiden günde 3-4 dolar kazandığım olurdu bazen öle düşüyorki 1 günü 0,30 la bile zor kapatabiliyorum

 12. selamlar;
  Bende kendi blog sitemi açtım.Açalı 2 ay olacak.bu site işlerinde de cok yeniyim ve acemiyim. günlük cogul gösterimi ortalama 3000 falan.tık sayısını vermiyorum ama tık başına düşen ücret cok az .
  Dedikleri dogru Türkce sitede büyük paralar kazanmak cok zormuş.
  kalın saglıcakla.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here