Uzun zamandır yazamıyorum !

6
69

Uzun zamandır Domatessuyu.com’u çok boşladığımın farkındayım. Bu sıralar inanılmaz şekilde yoğunum ve bana mail atan arkadaşlarıma ne yazık ki cevap veremiyorum. Böyle bir harekette bulunmak hoşuma gitmiyor ancak inanılmaz yoğunum. Her neyse konuya gelelim yıllardır blog camiasında yazarlık yapmaktayım ve gidiş yolumu biraz daha değiştirmeye karar verdim. Çok yakında haber ajans sitesi kuracağım. Sanayi Bakanlığından aldığım teşvik ile de hibe alma hakkı kazandım. Böylelikle hedeflerimi de yavaş yavaş yerine getirmeye devam ediyorum.
21 Yaşımda ilk arabamı alacağım dediğimde millet güldü; alınca olabilir zaten pahalı bir araba değil dediler. Şimdi de ikinci hedefim olan 23 yaşında okulum biterken şirket kuracağım demiştim. Şirket kurma fikrini yerine getirdim ve büyük bütçeye sahip 2 ortaklı bir şirket kurdum. İsmi SARAS Elektronik Makine Bilgisayar İletişim Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti. oldu. Bu projelerimi yerine getirirken yanımda desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Şaka maka şirketimde oldu. Hibe projem kabul olduğunda inanılmaz heyecanlandım ve sevinçten ağladım desem yalan olmaz. Bakalım bu şirketle paralel olarak Haber Ajans sitemi de kuracağım. Domain ismi belli ve gerçekten çok jenerik bir domain bu ismi de yakın zamanda sizlerle paylaşacağım. 26 yaşımı doldururken Porche alma düşüncem hala var bakalım bunlarda olacak mı ? Mükemmel bir 2011 geçiriyorum buna katkı sağlayan
Ahmet Yıldırım başta olmak üzere, anneme, babama, abime, kız arkadaşıma aile dostlarıma, Yaşar Öztürk’e , Yar.Doç.Dr.Ufuk Deniz Aşçı’ya ( Kurucu Ortağım), Fatih Onan’a, Erdinç Yıldız’a, Prof. Dr. Fatih Botsalıya, Prof.Dr. Kemal Altınışığa ve sayamadığım bir çok dostuma abilerime büyüklerime çok çok teşekkür ediyorum. Bana inanıp yanımda olmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Şirket kurulurken iş planında hep yanımda olan Ahmet Yıldırım’la da projemi onunla devam ettiremediğim içinde buruk bir hüzün içindeyim. Ama herşey çok güzel olacağına inanıyorum…

6 YORUMLAR

  1. Geçen sene mezun oldum. Web sitesi için değil düşündügüm yazılım projesi için düşünüyorum. Düşündügüm proje (yazılım) büyük ve türkiye de böyle bir program mevcut değil.

  2. Nurettin bey konunuz projeniz nedir ona göre genel bilgi vereyim web sitesi kurma ile ilgili ise bu tip hibeler vermiyorlar. Her sene kasım ayında genelde başvurular oluyor. Sanayi.gov.tr’den takip edebilirsiniz. Ayrıca üniversite öğrencisi, öğretim görevlisi veya 3 yıl önce mezun olman gerekiyor.

  3. Sanayi bakanlıgından kazandıgınız hibe nin genel olarak nasıl oldugunu ve hangi başvuru tarihleri arasında oldugunu yazarmısınız? Bu sene bende başvuracaktım ama geç kaldıgımdan dolayı başvuramadım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here