Toygar Işıklı ( Toygar Işıklı Kimdir ? – Toygar Işıklı Hakkında )

0
970

Adı : Toygar
Soyadı : Işıklı
Doğum Tarihi : 1974
Doğum Yeri : Gölcük
Mesleği : Şarkıcı
Eğitim :Üniversite Mezunu

Dizi müzikleri deyince akla ilk gelen isimlerinden biride Toygar Işıklı’dır. Ezel , Yaprak Dökümü gibi bir çok projede çalışan Toygar Işıklı kariyerinin en üst katlarına hızlıca yükselmeye devam ediyor.
Biyografi 1974 yılında Gölcük’te doğan müzisyen, ilk-orta-lise eğitimimi Karamürsel ve Gölcük’te tamamladı. Lisans eğitimini Marmara Üniversiesi Müzik Eğitimi Bölümü Şan anadalından mezun olarak tamamlayan besteci, ardından Müzik İleri Araştırmalar Merkezi Kompozisyon ( Bestecilik ) master programından mezun oldu. Halen İ. T. Ü . Müzikoloji ve Müzik Teorisi Doktora programına devam etmekte olan müzisyen, tüm bu eğitim dönemimde, Klasik Batı Müziği, 20. yy müziği, Caz, Klasik Türk Müziği üzerine Hasan Uçarsu, Kamran İnce, Pieter Snapper, David Osbon, Şehvar Beşiroğlu, Nail Yavuzoğlu gibi önemli besteci ve hocalar ile çalışmalarda bulundu.
Televizyon ve Sinema sektörüne 2003 yılında giren besteci; sırasıyla Gece Yürüyüşü ( tv dizisi ) Çeşm-i Bülbül ( tv dizisi ) Türev ( Sinema filmi- 42.Altın Portakal fesivali – En iyi film – En iyi Kadın oyuncu ödülleri ) 21 ( Kültür Sanat programı ) Rengahenk ( Kültür Sanat programı ) Yaprak Dökümü ( tv dizisi ) Kırık Kanatlar ( tv dizisi ) Kadınlar ve Erkekler ( show programı) Tutsak ( tv dizisi ) Eksik Etek (tv dizisi ) Dudaktan Kalbe ( tv dizisi ) Menekşe ile Halil ( tv dizisi ) Hoşçakal Güzin (tv filmi ) Aşk-ı Memnu (tv dizisi ) isimli yapımların müziklerini yaptı. Müzisyenin Gölcük Depremi icin bestelediği “Gölcük’te Sessizliğin Sesi” adlı eseri yurtdışındaki birçok web sitesinde editör’lerin ilk 10 sıralamalarında yer aldı.
Ayrıca bircok solist ile ( Harun Kolçak, Sibel Tüzün, Yonca Lodi, Emre Altuğ, , Gülay, Hazal, Suavi, Edip Akbayram) bass gitarist, söz yazarı, besteci ve aranjör olarak çalışmalarda bulundu.
2007 Aralık ayında Yaprak Dökümü soundtrack’ini çıkartan müzisyen, Dudaktan Kalbe albümünüde 2008 Ekim ayında çıkartmıştır…
Ezel Dizisi için yaptığı Dizi Müzikleri için tıklayınız.
Kaynak Toygar Işıklı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here