OnurJa

SEO Konusunda Önerileriniz

seoSeo hakkında yazılan makaleleri eskisi gibi takip edemeyen ben Google amcanın her gün algoritmalarını değiştirmesinden bıkmış şekilde hayata devam ediyorum. Güncelliğini kaybetmiş bir hayatım var açıkçası eski nesiliz artık diyebilirim. SEO konusunda açıkçası son zamanlarda denemediğim taktik kalmadı. Belki de domatessuyu.com’a olduğundan fazla zarar vermiş bile olabilirim bunun farkında değilim.
Son zamanlarda internet sektöründen yavaş yavaş çekilme düşüncem başladı açıkçası kendi mesleğim olan Makine Mühendisliği mesleğini istemeyerek olsa da yavaş yavaş düşünmeye başladım. Bunun bazı nedenleri yok değil bunların en başında üretmeyen bir toplum ve okumayan insanlar geliyor. İçerik istediğiniz kadar üretmeye çalışsanız da birileri gelip okumaya tenezzül bile etmiyor. Herşeyin kolayı olduğu gibi bununda sanırım kolayı bulunmuş. Facebook ve twitter gibi sosyal medyayı takip ederek zaten insanlar yüzeysel haberleri elde etmeye başladı. Yazdığım yazılara artık yorum bile gelmiyor. Hatta bu yazıyı tenezzül edip okuyan olacak mı bilmiyorum. Yıllar sonra eskiler trent olur ya belki bir gün yine blog yazarları trent hale gelir tabi biz o zaman kaç yaşında nerede oluruz bilemiyorum.
R10.net sitesinden önceden inanılmaz bilgiler öğrenirdik şimdi iste bakıyorumda bilgiyi bırakın öğretmeyi sorulara bile cevap alınmıyor. SEO konusunda iyi olduğunu düşünen ve önerisi olan arkadaşlarıma seslenmek istiyorum öneriniz yorumunuz varsa bekliyorum. Gerçekten ihtiyacım var. Hiç olmazsa yanlış yapmamak için buna ihtiyacım var diyebilirim. Backlink al şeklindeki önerileriniz varsa bunları zaten biliyorum bana gerçekten önemli olan ve dikkat edilmesi gereken konularda önerileriniz varsa seve seve dinlemeye okumaya hazırım.

About the author

admin

3 Comments

 • Açıkcası blog devri artık bitti gibi. Yapacak birşey yok sanki. İnsalar dediğiniz gibi okumuyor. Ne yazık ki R10 gibi bir platform bile çöp olmuş durumda.
  Sanırım kendi mesleklerimizle uğraşmak en iyisi olacak gibi.

 • bende sizin gibi seoyu takip etmediğimden dolayı düşüş yaşayan kişilerden birisiyim. Son 1 aydır yaptığım incelemeler sonucunda elde ettiğim bilgileri sizlere aktarayım.
  * öncelikle web sitenizde yer alan arama kaydetlerden kurtulun.
  * footer da yer alan açıklama metnini kaldırın. Sürekli sayfalarda aynı metnin tekrarlanıyor olması spama neden olmaktadır.
  * Web sitenize gelen linkleri inceletin. Gereksiz olanları reddedin.
  * Link yığılması olan makalelerdeki linkleri silin ve mümkünde bu makaleleri ilave metinler ekleyerek güncelleyin.
  * Backlink almayın, bunun yerine tanıtım yazısı almaya özen gösterin. Ayrıca tanıtım yazısı alırken sürekli bir kelimeye yüklenmeyin. Örnek olarak (domates, domatessuyu, en güzel domatessuyu, bakınız, tıklayınız, dah afazlası için gir
  iş yapın) gibi jenerik kelimelerede tanıtım yazısı almaya bakın.
  * Sosyal imleme kullanın. Bunun için wordpress uyumlu olan eklentileri kullanabilirsiniz.
  * Tekrarlayan içerikleriniz varsa bu içeriklerden kurtulun, kurtumak için makalelerinizi editleyin.
  Bu saydıklarımı makale sayısı az olan sitelerimde denedim ve olumlu sonuçlar aldım ancak makale sayısı çok olan ve site kısmına da eklediğim web sitesinde çok makale olduğundan dolayı editlemek güç olduğundan siteyi kaderiyle yüzleşmesi adına askıya aldım.
  Şimdilik aklıma gelenler bunlar, umarım faydasını görür ve emeklerinizin karşılığını alırsınız. Bu arada temanız güzel olmuş. Bol hitli günler dilerim.

 • google sürekli bir şeyler değiştiriyor fakat değişmeyen tek şey sağlam içerik.Özgün olacaksınız ve birazda site dışı seo bence..

Leave a Comment