Neden blog yazıyorum ?

5
47

İlk olarak blog yazmama etken olan arkadaşım Bycash’a ( Gökmen ) teşekkür ediyorum. Blog camiasına girmeme en büyük etken o oldu diyebilirim. 2003 yılında internet sitesi kurmaya başlarken Gökmen’le çalıştım o zamanlar günlük 15-20 bin tekili hiti olan e-cep.com sitesi vardı. Tabi öss sınavı şu bu derken internetin ilk alametleri yüzümüze güldü ve ikimizin domainlerinide başkaları aldığı için sitelerimiz elden gitti. Ben o zamanlar beyazinek.com sitesinde phpnuke ile portal site yapmıştım. O kadar ünlenmeye başlamıştı ki pcnet bile sitesinde bir zamanlar yer ayırmıştı. Ondan sonrası malum domaini alan adamla zıtlaştık domaini bana ver dedim oda olmaz diye söyleyince o siteden ümidi kestim halada beyazinek.com almak için beklemekteyim. Her neyse ondan sonra uzun uzadıya sitelerim oldu ixsir.com , tadella.net v.s. … en son olarak tam internet sitelerini bırakmaya karar vermişken blog furyası yükseldi gitti. İlk olarak hastablog’un versiyonuyla blog yazmaya çalıştım ama çok fazla eksik eklentisi olunca yine ümidimi kesmiş siteyi kapatıyorken Bycash wordpress diye bir sistem var dedi. Böylece wordpress dünyasına girmiş olduk.
Peki neden blog yazmayı seviyorum ?

 1. Hani fıkralarda Türkleri anlatırlar bu kadar da olmaz derler ya blog yazarken yorumlarla bunu öğrenmiş oldum.
 2. İnsanların nelere ilgi duyduğunu, ileride profesyonel bir site yapacağım zaman nelere dikkat edeceğimi öğrendim.
 3. Reklam optimizasyonu , seo adına hiçbirşey bilmezken şimdi oldukça güzel bilgilere sahip oldum.
 4. Güncelliği takip etmek zorunda kaldığım için normal hayattan çok fazla kopmayan biri oldum
 5. Entellektüel tabiri olan her konuda bir nebze bilgisi olan biri oldum.
 6. Bunlardan daha da önemlisi çok kaliteli birbirinden hoş insanlarla tanıştım. Bilgi paylaşımları ile o kadar çok şey öğrendim ve öğrettim ki kendim bile bazen şaşırıyorum.
 7. Tasarımın , css’nin , photoshop’un A’sını bilmeden sitemi editlemeye kalktım ve elimden geldiğince yarım yamalak olsada gösterdiğim gayretten kendime saygı duymayı öğrendim.
 8. En önemlisi profesyonel hareket edip , amatör davranmayı öğrenim ( Burda saçmaladım farkındayım )

5 YORUMLAR

 1. İyi ki Onur abi blog yazıyor, iyi ki domates suyu var 🙂
  Ayrıca 3. madde bence yanlış hiçbişey bilmezken seo uzmanı oldum demen gerekirdi 😀 Çünkü bu kadar tekil hiti yapmak ve google sıralamalarını alt üst etmek o kadar kolay değil 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here