İyiki Doğdum !

20
447


Zaman ne çabuk geçti de ben büyüdüm anlamıyorum daha geçen gün annemin kucğında sarılıp uyuyordum. İki gün önce babam beni sırtına alıp gezdiriyordu. Şimdi kocaman eşşek kadar adam olduk. Peki ne zaman bu yaşa geldim ben, hala ruhumdaki çocuğu büyütememişken nasıl bu kadar çabuk 21 yıl geçti. Şimdi kocam bir şehirde yapayanlız kendi ayaklarında durmaya çalışan biri oldum. Aşkların en acısını , sevgilerin en güzelini , aldatılmaların hüzününü en alası ile kocaman 21 yıla sığdırdım. Belki seneye bu zamanlar olmayacağım, kim bilir belki gelecek sene bu gün bu sitede kocaman bir mezar taşı olacak, kim bilir hayat bu. Bazen o kadar acımasız olabiliyor ki 2-3 yıl yapayanlız hiç kimsenin doğum günümü kutlamadan gelip geçi veriyor. Haaa bu aralar unutanlar baya azaldı ama facebooktan dolayı azaldı. 10 nisan doğum günüm zannedip 2 gün önceden doğum günümü kutlayanlara da teşekkür ediyorum. Yinede küçük bir yazı ile iyiki doğdun diyebiliyorlar.
Aslında sevmiyorum bu yeni yılları gün geçtikçe yaşlanıyor olsamda buna bedenim karşı çıkıyor ve hayır sen 21 yaşında değilsin daha diyor. Ki beni görenlerde bilir gerçektende öyle 21 yaşındayım diye söyleyince hayretler içinde kalanlar bi dolu. Araba sürerken aha bakın çocuk arabayı kaçırmış diyenlerde bi o kadar fazla. Hatta ya bu çocuk çok küçük ben bunla neden çıkayım diyenler bile var. Ama doğum günlerimi sevmememin nedeni bundan değil. Hatırlanmamamdan dolayı. Bide ben başkalarının doğum gününü hatırlamayınca afra tafra yapmalarından dolayı sevmiyorum. Sevdiğim arkadaşlarım için doğum günü partileri düzenlerken bu insanların benim doğum tarihimi bile hatırlamamalarıda dolayı beni üzüyor. Yine yanlız ailemin yanında doğum günümü kutlayamayacağımdan dolayı üzülüyorum. Koca 12 Nisan 2009 geldi ve ben bu gün yarın ki iki vizeme çalışmak zorundayım. Telefonumu kapatıcam ve kocaman bir sessizliğe bürünüp kaygılarımı bir kenara bırakıp çalışmaya devam edicem. Sizde 2 gün önceden yazdığım bu mesajımı okuyup yav bu Onur’da ne efkarlıymış diyeceksiniz =) Öyle işte ….

20 YORUMLAR

 1. İyi ki doğmuşsunuzz.Nicee mutlu yıllar dilerim.ben hiçbir zaman unutmam doğumgünlerini en büyük zevkim özel günleri kutlamaktır.bakın ilk yorumumu doğduğunuz gün için yapıorum.ayrıca sitenizd e çok güzel.nicee yıllaraa

 2. umarım istediğiniz gibi arkadaşlarınız ve ailenizle çok mutlu doğum günleriniz olur….yazınızı çok beğendim son bir iki senedir düşündüklerimi yansıtıyor……benim de hiç doğum günü partim olmadı üstelik bu konularıda pek sevmem ama zaman dönüp insanın kendi doğum gününe gelince genede bir burukluk oluyor…benim şanssızlığımda okul yeni açılmış olur ve kimseyi tanımam eski arkadaşlarımda yaz tatilin de arkadaş olarak beni unutmuştur ilave olarak 2 senede bir de okul değiştirdiğimi eklemeliyim o yüzden hep ailemle kutlarım……..nese zaman hızla akıp geçerken nolduğu pek önemli değil aslında olanların seni mutlu edip etmediği önemli….tabi benim düşüncem 😀
  23 yaşındayım bende ve 21 yaşında bir kardeşim var gitgide araya zaman giriyor ve birbirimizden okullar yüzünden ayrılıyoruz sonra işler dolayısıyla öyle olaca sonrada seneden seneye anca görüşeceğiz belki……geçmişi özlememek elde değil 😀 tahmin ettiğimden de uzun oldu yorum kusura bakmayınız 😀 iyi akşamlar…….

 3. Eskiden Doğum günlerini iple çekerdik pasta yenilecek , ondan bundan hediye gelecek , parti vs olacak ya
  Şimdi ise biraz daha yaşlandığımızın farkına vardığımızdan mıdır ! yoksa ölüme bi adım daha yaklaştığımızdan mıdır !
  Doğum günlerini sevmiyorum .. 11 gün sonrada benim doğum günüm 😉
  Anı yaşa, iyi yada kötü anıları tazelemek yerine önüne bakıp Hayattan zevk almaya çalış ..

 4. Onur abi hep fiziksel durumunla ilgili birşeyler yazıyorsun. Daha doğrusu kendinden her bahsettiğinde bu durumdan şikayetçi oluyor gibisin. Gerçekten merak ettim seni. Fotoğrafını siteye koysanda bir görsek olurmu 🙂 Bu arada doğum günün kutlu olsun nice senelere

 5. Üniversite hayatı en sevdiklerinin , en özel anlarındaki zamanları çalabiliyor demek ki.Ama bil ki ileride daha iyi doğum günleri yaşabilirsin.Siten iyi , meslek hayatında iyi olursa sadece sana güzel bir aile kalıyor.ALLAH ‘ ta sana onu nasip eder inş.
  Uzun süreden beri takipçinim.Yorum yazmadım konularına ancak dikkatimi çeken bir hayatın var.ALLAH sabırlık ve kolaylık versin.
  Nice senelere.
  İyi ki varsın(olmasan böyle güzel bir blog olmazdı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here