OnurJa

Geri Döndüm

Written by admin

domatessuyu logoUzun zamandır siteye yazı yazma konusunda bir soğukluğum vardı. Hatta msnden beni eklemiş bir gencin Domatessuyu’na ne oldu hitleri sanırım eskisi gibi değil ilgilenmiyorsun dedi. Hayat kaygıları insanı öyle bir hale getiriyor ki… Site için çok fazla düşüncem vardı ve bunları yapma hevesi ile çiçek gibi açılında kendimi toplayamadım diyebilirim. Annem hep bir elde iki karpuz taşınmaz diye bizde denedik baktık ki olmuyor. Aslında oluyor da insanın şevki kaçıyor. Bir ara temamı değiştirdim bu temanın cılkı çıktı herkes bunu kullanmaya başladı diye ama yapamadım abicim. Siteden resmen soğudum. İnsan kendi sitesine girmek istemez mi ? Ben istemedim. Sonra durdum düşündüm etik konusunda hassas olduğumu ve yazı çalanlara sinir olduğumu. Sonra da karar verdim dedim ki kim çalıyorsa çalsın kardeşim değerli görüyorsa bu siteye yazı yazma devamlılığını sağlamasını düşünecek kadar beyni varsa kaynak adresimizi ekler dedim. Baktım oda olmuyor sessiz sedasız bırakayım şu siteyi kendimi bir unutturayım dedim. Unutturma konusunu başardım ama dediğim gibi cılkı çıktı. Ben bile kendimi unuttum. Kafamı topladım ve yavaş yavaş kendime gelmeye başladım. Bir çok kişiye yol gösterdiğim bu sitede güncel yazı yazmaya devam edeceğim. Bu arada Digitürk’te bana dava açmış. Sitem yakın zamanda kapanabilir. Nedeni ise Justin.tv gibi engelli sitelere nasıl girilir konusunda Teknik Bilgiyi vermiş olmam. Neyse polisler danışmanımın kapısına kadar gelmiş Onur Bey’in karakola kadar gelmesi gerektiğini söylemiş. Zamanımız olduğunda gerekli açıklamamızı da yapıp bu sıkıntıdan da kurtulacağız. Bu arada okuma alışkanlığı olmayan bir çok kişi olduğunu biliyorum. Onlar için önemli olan görsellik. Bu konuda da elimden geldiğince görsel yazılar eklemeye çalışacağım.
Domatessuyu.com’u büyütmek ekip oluşturmak istiyorum ama maddi çıkarı olan insanlarla değil. Etrafımızda o kadar yamyam var ki o insanlar haricinde bende gönüllüyüm kardeşim Domatessuyu.com’da yazmak istiyorum diyen varsa zaten biz onları elimizden geldiğince mükafatlandırmaya çalışıyoruz. Gelin bana mail atın. İlk defa şahsi mailimi de bu yazıda veriyorum. Gelin beni ekleyin bu siteyi birlikte büyütelim güzel bir ekip olalım. Mail adresim onursarica [at] gmail.com Burdan bana ulaşın internet konusunda ne kadar yeterliliğiniz olduğunu bildirin beraber şu işleri büyütelim.
Sonuç olarak geri döndüm. Daha yaşayacağımız çok güzel zamanlar var =)

About the author

admin

7 Comments

  • Nurullah bey işin ilginç yanı ikametgah adresimden tutun Domatessuyu.com’un patet tescil belgesine kadar benim kendi ev adresim görünürken dava ile ilgili dilekçe direk danışmanım’a gidiyor =) buda çok ilginçtir sahşi özel bilgilerimin hepsini birileri paylaşmış.

  • davanın sebebi gerçekten de saçmalıklar saçması bişiymiş.. yasaklı siteleri girişin yöntemini vermeyen site mi kaldı allah aşkına. neyse size başarılar, çok başarılı bir sitesiniz. mozilla firefoxumda bloglar dizin altındasınız =) direk giriş yapıyorum her gün…
    başarılarınızın devamını dilerim..

  • Bazen insanlar kendilerini unutturmak için böyle şeyler yapıyor =) Hayırlısı olur inşallah hepimiz için =)

  • Umarım hedeflediğiniz,arzu ettiğiniz seviyeye gelirsiniz. İyi bir ekip gerçekten şart. Önceden sıkı takipçinizdim ama son zamanlarda daha çok hit almaya yönelik paylasımlarınızdan dolayı sitenize maalesef bakmaz olmustum. Uzun bir aradan sonra öylesine bir bakayım dedim ve bu yazınızı görünce sevindim.Eski günlerden daha da iyi olmanız dileğiyle…Başarılar.

  • Medyayı tanımaya başlamışsın Onur! şimdi mücadeleye hazır hale gelmeye başladığını görüyorum.. bu işin tek sırrı, başkalarının tavsiye ettiği doğrularla kendi doğrunu bulmaya kalkma.. yoksa fena toslarsın!

Leave a Comment