Gençliğimin Radyo Programları { Sihirli Kutu }

4
89

Küçüklüğümün , gençliğimin radyo programını sizlerle paylaşmak istiyorum çünkü zaman öyle geçiyor ki kafanı kaşıyacak zamanın bile olmuyor. Ben radyo programları ile büyümüş bir çocuğum. O sihirli kutunun tadını tatmış ve onun verdiği zevkin hiçbir alette olmayacağını söylemeliyim. Neyse ben konuma geçeyim. Gençlik çağımın dolu dizgin yıllarında yanlızlığıma radyo eşlik etti. Kimi zaman ağladım , kimi zamanda kahkahalar attım. İlk radyo programıyla Serpil Vurucu sayesinde tanıştım. O tatlı sesi beni o kadar etkilemişti ki radyoya gittim acaba bu kadın kim diye. Önceden de bir çok radyo programcısını sima olarak tanıdığım için çirkin biri bekliyordum. Görünce hayretler içinde kalmıştım =) O zamanlar gerçekten güzeldi Kırmızı Pabuçlar programı vardı. Hafta içi hergün kaçırmadan dinlemeye çalıştığım Kırmızı Pabuçlar. Sonra bir gün radyoda ses kesildi. Günler geçti ama o saatte Serpil abla yoktu. Sonra aradan 2-3 ay geçti ve radyoyu soğuk küskünlüğümle tekrar açtım. Bu sefer Duman Üstü isminde program vardı. İlk başta nasıl olur Serpil abla nerde dedim ama Duman Üstünü dinlemeye başladıktan sonra radyo aşkım tekrar başladı. Bu programla ağladım , bu programa sevindim. Soner Yüksel’in o tatlı sesinden hep şiirler dinledim. Şimdi ise Soner Yüksel’le Duman Üstü tekrar başlıyor. Gerçekten sevindiğimi belirtmek isterim. Benim üstadlarım , abilerim , ablalarım bu kişilerdir. Onların sayesinde radyoyu sevdim , radyo programcılığı yaptım. Şimdi bırakmış olsam da o sihirli kutuyu hiç unutmayacağım.

Soner Yüksel Duman Üstü ile DomatessuyuCom

4 YORUMLAR

  1. 🙂 Ben de yaşıyorum ve okudukça tatlı tebessümler bırakıyorum etrafıma. Hatıralar da yer almak tarifsiz bir his. Teşekkürler Onurcum.

  2. :)) Öncelikle bu yazının değerli kalemine güzel yüreğine sonsuz selamlarımı bildirmek isterim..yazıda ismimi görmek yüzümde tatlı bir sevinçle beraber kahkahaya dönüştü.. Ben KIRMIZI PABUÇLAR 🙂 diğr bir deyim ile SERPİL VURUCU… Yazıyı yazan RADYO DOSTU büyük yüreğe sonsuz teşekkürler olsun….
    Dilerim yakın zamanda tekrar görüşmek dileğiyle…sevgiler
    KIRMIZI PABUÇLAR:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here