Facebook Whatsapp'ı Satın Aldı

0
220

facebook collection nedir, facebook wantedMark Zuckerberg kendi Facebook hesabında yaptığı açıklama ile WhatsApp’ı satın aldıklarını duyurdu. Bu açıklamaya göre WhatsApp ve bütün takım Facebook ekibine katılacak. 450 milyondan fazla kullanıcısı olan WhatsApp, Zuckerberg’in açıklamasına göre WhatsApp, Facebook içerisinde bağımsız olarak işletilecek. Yazılımın geliştirmesi ve kullanımı aynen devam edecek hatta takım da aynı yerde çalışmaya devam edecek.
Peki değişen ne? 450 milyon kullanıcısına her gün bir milyon kişi daha katan WhatsApp, Facebook’un maddi ve teknolojik imkanlarından da yararlanabilecek. Aynı şekilde Facebook ekibi de WhatsApp ekibinden ve geliştirdikleri yeniliklerden yararlanma imkanı bulacak. WhatsApp mevcut Facebook Chat’i daha da güçlendirecek.
Peki Facebook’un WhatsApp’ı almasına gerek var mıydı? Facebook Messenger sadece Facebook arkadaşları arasında iletişime imkan tanıyan bir uygulama oysa WhatsApp Facebook gibi ağlardan bağımsız bir platform. Kısacası Zuckerberg bu stratejik satın alma ile Chat dünyasını kontrolü altına almayı amaçlıyor.
Facebook Whatsapp’ı 16 Milyar dolar gibi uçuk bir rakama satın aldığını ve Facebook’tan hisse verildiği iddiaları arasında yer alıyor.
Açıklamanın orijinal İngilizce metnini de aşağıda görebilirsiniz:

Kaynak : Facebook.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here