Dmoz Editörlüğü

10
68

Uzun süredir Dmoz editörlüğü için başvuru yapmayı düşünüyordum. Kısaca önceleri başvurdum ama çok fazla bilgi sahibi olmadığım için 2 defa red cevabı almışdım. Kısaca olumsuz olarak değilde bulunduğunuz kategori editörlük başvurusu için büyük bir kategori seçtiğiniz için kabul edemiyoruz daha küçük bir kategoriden başvurmanızı önemle rica ederiz demişlerdi. Şimdi ise yeni bir bölümden tekrar başvurdum.
Başvurduğum kategori : World: Türkçe: Toplum: Aile: Çocuk Bakımı  bu kategoriden başvurmuş oldum şimdi ne alaka diyenleriniz olabilir. Çocukları severim bu konuda da birçok kitap okuyorum okumayada devam ediyorum. Seminerlerede katılıyorum bu yüzdende Dmoz Editörlüğüne bu kategoriden başvurdum. İncelediğim sitelerden bilgi verdim umarım Editör Olarak kabul ederler. Etmezlersede artık pes etmiş olucam. Bayramın verdiği manevi güç ile başvurdum umarım kabul olur. Mantıklı ve makul olarak içtenlikle sorularınada cevap verdim. Şimdi bekliyoruz durumun ne olacağını neler gelişeceğini. Olumlu veya olumsuz bir yanıt verip dönerlerse benide mutlu ederler. Kabul ettikleri taktirde de Dmoz hakkında sizlere bilgi vermeyi düşünüyorum.

DMOZ NEDİR ?
Dmoz dünyaca ünlü adres listeleme sistemidir. Dmoz.org sitesine sitenizi kayıt ettirebilirseniz arama motorlarında 4 kat daha çabuk indexlenirsiniz. Pagerank değeriniz yükselir. Google Dmoz’u çok önemsediği için herhangibir kelimede daha üstte çıkmanıza etken olur.

10 YORUMLAR

 1. @Mustafa şu anda çıkmış olarak gözükmüyorum.
  @Noname imla hataları ufak tefek olabilir ancak başvuruda öyle imla hataları mevcut değil sonuçta olumsuz zaten.

 2. arkadaşım editör olmak istiyorum diye yazmışsın fakat yazılarında imla hatası yapıyorsun.Dmoz en başta bu konulara dikkat eder. Bkz. ” 2 defa red cevabı almışdım”

 3. @Mavihayal
  Haklısın Dmoz nedir? diye yazmayı unuttum ve sizin uyarınızla siteme eklemiş bulundum. Sonradan da acele olarak çıktığım için bu yazıda belirtemedim. Tekrar kusura bakmayın.

 4. Bu “DMOZ Nedir” kısmı sanırım sonradan yazıya eklenmiş, ben baktığımda gördüğümü hatırlamıyorum, dolayısıyla biraz haklıyım 🙂

 5. hımm mavihayal dostum bloglardan biraz anlasan boyle çıkışmazdın ama neyse sende biraz haklısın.
  onur dostum sende umarım kabul edilisinde bize torpil yaparsın belki 🙂 hala başvuruma yanıt gelmedide…

 6. onur hayirli olsun. keske benim blogumda da kabul olsa orda 😀
  @mavihayal
  bu asagidaki veya yukaridagi bilgi degil mi ??
  DMOZ NEDİR ?
  Dmoz dünyaca ünlü adres listeleme sistemidir. Dmoz.org sitesine sitenizi kayıt ettirebilirseniz arama motorlarında 4 kat daha çabuk indexlenirsiniz. Pagerank değeriniz yükselir. Google Dmoz’u çok önemsediği için herhangibir kelimede daha üstte çıkmanıza etken olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here