Blog Sitesi Olmak

19
98

Bazı arkadaşlarımız beni blog yazarı olarak görmediğini söylüyormuş ama anlamadığım bir konu var halada anlayamıyorum. Blog Yazarı olmak ne demek ? bu konuyu hala anlamış değilim. Bir çok arkaşımız bana blog yazmıyorsun diyor. Peki ben ne yazıyorum 🙂 Merak ettim. Blog yazarı olmak için illa bu gün neler yaptığımı mı anlatmam lazım ? İlk olarak Türkiye’de blog nedir bu bilinmezken bazı arkaşlarımınız bana nasıl oluyorda blog sitesi olmadığımı söyleyebiliyor.
Bu ülkede wordpress alt yapısında kurulmuş bütün siteler blog sitesidir. Blog, genellikle güncelden eskiye doğru sıralanmış yazı ve yorumların yayınlandığı, web tabanlı bir yayını belirtir. Çoğunlukla her gönderinin sonunda yazarın adı ve gönderi zamanı belirtilir. Yayıncının seçimine göre okuyucular yazılara yorum yapılabilir. Yorumlar, blog kültürünün çok önemli bir dinamiğidir; bu sayede yazar ve okuyucular arasında iletişim sağlanır. Bunun dışında, geri izleme (trackback) mekanizmasıyla, belirli bir yazı hakkında yazılan diğer yazıların belirlenebilmesi de mümkündür.
Domatessuyu.Com Blog Değilse Nedir Peki ????
Şu anda blog sitesi değilim diye kişilik bozukluğu yaşıyorum =) Ne olduğumu anlamaya çalışıyorum. Ancak ben hala blog yazdığımı ve bu yazıların güncel haberlerin benim yorumumla yorumlandığı bir site olarak adlandırıyorum.
Günlük Yazan Sitelerle Blog Siteleri Karıştırılmamalıdır !!!!
Türkiyede blog yazarlığı olarak şu bilinç oturmuş durumda. Blog ismini alıyorsa yazarın günlük yazması gerekir gibi bir düşünce var ki ben bunada katılmıyorum. Sadece günlük yazan kişilerin sitesine blog sitesi denilmez. Wolkanca gibi bende güncelliğe önem veren Blog sitesiyim. Tek farkımız nedir ? Wolkanca.com komünite blog sitesi ben tek kişiden oluşmuş komünite blogu yaratmaya çalışan bir siteyim.

 1. Ben günlük yazılarıma yorum yapmasam onları kendime göre çevirmesem tamam haklısınız derim ancak bir çok yazımda kendi yorumlarımı yapıyorum.
 2. Ayrıca domatessuyu.com Onur’un unutmaması gerek yazıları yazdığı site olarak kurulmuştur bu nedenle hala ama hala blog sitesi olarak görüyorum.

Kıssadan Hisse

 • Günlük hiti 10bin tekil hiti geçerse bu site blog sitesi değildir diye yorum yapanları kınıyorum.
 • Sitesinde gelir amaçlı reklam alan blog sitesi değildir diye yorum yapanları kınıyorum.
 • Seo’ya önem veren ve ona dair yazı yazanları blog sitesi değildir diye yorum yapanları kınıyorum.

BANA BİR İSİM BULUN DOMATESSUYU OLARAK KİŞİLİK BOZUKLUĞU YAŞAMAYA BAŞLADIM

19 YORUMLAR

 1. Admin. Sen oradaki kinayeyi anlamıyorsan hiç blog yazma derim sana.
  Birde buraya yazmadan az önce r10 daki konu başlığın altına yazdığım yazı. Şöyle bir bak.
  http://www.r10.net/yeni-web-siteleri-yeni-sitelerden-haberler/83028-domatessuyu-com-domatesin-suyu-mu-cikti-2.html#post2634444
  Yorumum hakkında fikir sahibi olmana yardımcı olur.
  Tamammı canım. Bu arada Konuşma dilim gayet iyidir. Yazma dilim her ne kadar iyi olmasada

 2. Son 3-4 gündür şehir dışındaydım nete pek giremedim. Bakıyorumda baya bişe olmuş (: Onur kardeş sen hiçbir şeyi kafana takma. Siten çok güzel bir blog. İlerleyen zamanlarda da istediğin hedefine (komünite blog) ulaşacaksın bence. Şimdiye kadar dahi çok iyi getirmişsin blogunu. Seninde dediğin gibi siteni her zman güncel tut. Bu senin en önemli blog çizgin,sınırın, olmazsa olmazın olsun. İlerde seni daha iyi yerlerde görmek istiyoruz ona göre (:

 3. Blog sitesi kafana ne gelirse yazmaktir.. ilan mi yaziyorsun, teknoloji hakkinda mi yaziyorsun, kopeklerinden mi bahsediyorsun, baska bir sey mi yaziyorsun hic onemi yok.
  Birde bunu gelir amacli neden kullanmayalim ki ??? eger biz burda emek verdiysek ve bunu icin zaman harcadiysak aylik 500-600 ytl neden kazanmayalim ????
  bende kiniyorum Onur onlari diyenler 😀

 4. Ooo Onur abi sen böyle şeyleri kafana takıyor musun yoksa 🙂 Domatessuyu ne blogdur, ne sitedir, ne de komunite. Domates Suyu Onur Sarıca Tarafından oluşturulmuş olağanüstü bir blogcuk 😀 Onur abi ne derlerse desinler dinleme sen 😉 Benim gurkanbicer.com kendi adımla açtırdım, sadece kişisel yazmak zorunda değilim 🙂 Blog benim değil mi istediğimi yazarım. Haa bi gerçek var herkes kadar bizde özgün yazarız. Çalıntı değildir…
  Domatessuyu.com – Onur Sarıca sözü size bırakıyorum 😛
  Saygılarımla …

 5. @Birblog.org
  Yorumuna saygılıyım o zaman wordpress.com wordpress.org blog sitesi değil. Böyle saçma bi yorum mu olur.Ayrıca konuşma üslubuna dikkat et

 6. Domatesin suyundan blogmu olur hayret birşeysiniz ha. İçinde bi defa blog kelimesi geçmeli Bayağı bencilim bugün. yada dün evden çıktım. akşam yemek yemeyi unuttum vs vs. Bilmiyorsunuz blog yazmaya kalkışıyorsunuz.

 7. Ziyaretçilerin çoğu blogları bir web sitesi olarak görüyor blog olduklarını veya blogun ne olduğunu bilmiyorlar.Bunun en büyük suçlusu bedava olduğu için blog açan ama blogu portala vs. dönüştürenler..

 8. Domates Suyu, başından beri imrendiğim bir site, blog diyebiliriz ancak Komünite sitesi de diyebiliriz, paylaşım alanı diyebiliriz, tam bir alet çantası diyebiliriz. Bazen bir albümü paylaşan Onur gibi zaman Vizyondaki filmden bahsedebiliyor, Halk Bankasının Personel sınavlarını yazarak halka yararlı olurken İsmail YK’nın basgaza albümüyle googleda ilk sıralara tırmanıyor. Kıskanmamak, örnek almak gerekir diye düşünüyorum.

 9. Bildiğim kadarıyla Blog sitelerinin belli bir kalıba dahil olmadığını söyleyebilirim gördüğüm sitelerde bazı Blogların tek bir konuya yoğunlaşıp (örneğin fotoğrafçılık , yemek tarifleri ,Kişisel yaşam) okuyucuyla etkileşim içinde olurlarken bazı Bloglar da bu sitede olduğu gibi bir çok konuyu okuyucularına sunabilmektedir. Blog sitelerin RSS hizmetini okuyucularına sunması ile okuyucuların hedef konulara çok daha kısa sürede ulaştıkları görülmektedir.Bu site de tüm bu anlatılanları fazlasıyla içinde barındırdığına göre bence güzel bir Blog sitesidir 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here